Onkohan Saunalahdella mitään sopimuksia jonkin madeiralaisen teleoperaattorin kanssa? Kun menen sinne niin ilmeiseti pitää sulkea Lumiasta kaikki nettiliittymään kuuluvat jutut, ettei laskut ala pyöriä ja tule yllätys laskun muodossa kotimaahan palattua.
Saunalahti ja Madeiran operaattorit
1
282
Vastaukset
Hei En tiijä,
Saunalahdella ja Elisalla on eri maissa pääsääntöisesti yksi tai useampi kumppanioperaattori. Voit täältä katsoa kunkin maan operaattorit: http://elisa.to/1ajmrZD
Tuo nettiyhteyden sulkeminen on joka tapauksessa suositeltavaa, koska ulkomaan käytöstä veloitetaan aina erikseen. Eli oli kumppanioperaattoria tai ei, niin melko iso lasku netin käyttämisestä joka tapauksessa tulee.
Suosittelenkin sulkemaan mobiilidatayhteydet ja käyttämään puhelinta langattomalla WLAN-yhteydellä, koska siitä ei koidu laskua liittymällesi. Näin ei koidu laskua ja pääset nettiä käyttämään.
Huomioitavaa WLAN-verkoissa on kuitenkin se, että niiden laatu on vaihtelevaa ja useimmat ovat salattuja ja verkon tarjoaja saattaa pyytää jotain erillismaksua. Kuitenkin hotelleissa ja kahviloissa on melko usein ilmainen WLAN.
Toivottavasti matkasi sujuu hyvin, muista nauttia lämmöstä! :)
Tomi / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi tai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334