KAUSTISEN LASTENSUOJELUVIRANOMAISTEN TOIMINTA HUOLESTUTTAA

HUOLESTUNUT5

Eikö lastensuojelu viranomaisen tulisi ajaa lapsen etua? Miksi lapselta riistetään vapaus eikä tahdota kunnioittaa lapsen omaa tahtoa mikä oli lapsen kannalta parempi. Ratkaiseeko raha, itsekkäät ajatukset, kunnia, puhdas vihamielisyys vai onko tämä todellista ammattitaidottomuutta. HERÄÄTKÄÄ ENNEN KUN TAPAHTUU ENEMPÄÄ VAHINKOA!!!

6

614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toim ioikein

      Tee rikosilmoitus poliisille, jos jokin on pielessä !

    • joku on pielessä

      . Joku on pielessä. Kukaan ei turhaan kirjoita. Suomessa ei apua kovin helposti saa
      Ole rohkea ja luja. Yritä saisitko poliisilta apua?
      Kirjoita tänne ja kerro niin ainakin me muut huolestuneet tiedämme hätäsi. Yritämme auttaa julkisuuskin voi olla avuksi.
      Lastensuojelulaki ei ole vain sanoja paperilla.

      • 11+5

        Facebookissa ryhmä Lastensuojelun tilanne huolestuttaa , kannattaa sitä vilkaista..karmaisevia juttuja ympäri suomen Lasun mielivallasta ..


      • missäsetoinenpuoli?
        11+5 kirjoitti:

        Facebookissa ryhmä Lastensuojelun tilanne huolestuttaa , kannattaa sitä vilkaista..karmaisevia juttuja ympäri suomen Lasun mielivallasta ..

        On meistäkin mennyt sensuroimattomia lappusia oikeuteen. Ilmoittivat oikein meille kun ne lähti. En tiennyt että niitä voi yrittää oikaista. Kun tein keittiönpöydällä helmitöitä, niin raporttiin meni että keittiönpöytä "kuin kaatopaikka". Kun ystävällisesti ohjasin sossut oikealle ovelle, kun olivat menossa väärälle, niin tämä sama kukkoilija pisti papereihin, että olin seissyt ulkona tupakalla ja huudellut "tulkaa tänne". Kun koiramme livahti ulos ovesta sossujen tullessa sisään, meni sekin papereihin että koira karkasi ikäänkuin se kuuluisi sossuille keneltä karkaa missäkin koira! Jos ei perhe ole puhdistusainemainokseen verrattava, ei se ole sossuille riittävä!


    • ulkopaikkakuntalaine

      Eikös yksi näistä Kaustisen sossutädeistä siirretty Kannukseen sossuun "rivinaiseksi" kun alkoi maa polttaan jalkojen alla. Tehkä ihmeessä valituksia, kanteluita yms. aina kun tuntuu että olette kärsineet vääryyttä. Nilkkiakkavirkamiehet pitää saada kuriin ja kyllä ne saakin, jos vain haluaa ja on yhteistä tahtotilaa! Jos käytätte lakimiehen apua valituksessa, etsikää joku muualta oleva lakimies joka on perehtynyt lastensuojeluasioihin. Näillä ei ole tunnesiteitä tms. paikallisiin suojatyötanttoihin

    • Toinen puoli

      Kaustisen lastensuojelun asiakkaana en voi kuin kiitellä heidän toimintaansa. Täällä kuunnellaan myös isiä eikä asetuta automaattisesti äidin puolelle. Tuetaan rahallisesti pyytämättä ym.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      271
      10084
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      327
      7256
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      85
      1933
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      116
      1640
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1501
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1191
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1189
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      48
      969
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      828
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      762
    Aihe