Viime vuonna kun kovat pakkaset alko, niin Ka alko polttamaan bensapumpun sulaketta käynnistyksessä. No aloin pistämään Masinol bensiinin lisäainetta tankkiin joka tuntui auttavan, kun ei sinä talvena enää palanut sulake.
Mutta nyt taas kun kovat pakkaset tuli, niin sulake paloi kesken ajon noin 50km ajon jälkeen.
Vaihdettua uuden 10A sulakkeen, paloi sulake uudelleen. Vaihdoin 15A sulakkeen väliaikaisesti, että sain auton kotio.
Mikähän avuksi?
Ford Ka 2001 Bensapumpun sulake
Vähänautoistatietävä
0
695
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei235843- 601987
- 271439
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2331233- 741125
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531087Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️671082Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431046- 511042
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58985