Sukeltaminen Barbadoksella

Nipsu34

Olen lähdössä maaliskuussa Barbadokselle etelä-rannikolle ja mieli tekisi myös sukeltaa. Tietääkö kukaan hyvää sukelluskeskusta ja millaiset ovat sukelluskohteet?

2

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Open water

      Täällä kaivattais kanssa tietoa... 10.3 lähtö! :)

    • Sukeltaja

      http://www.padi.com/scuba/

      Tuon linkin kautta kannattaa lähteä etsimään. Klikkaa eka oikeasta reunasta "Locate a PADI Dive Shop", kirjoita maa/kaupunki hakukenttään ja valikoi sitten listasta tai kartalta mieleisimmän.
      Kaikki PADI:n keskukset ovat sertifioituja, eli teistä varmasti pidetään huolta eikä turvallisuutta aseteta vaakalaudalle, ja jos on aikaa ja/tai rahaa, voipi buukata ihan vaikka Scuba Diver tai Open Water Diver -kurssin. :)
      Yleisesti heiltä voi tiedustella jo etukäteen sähköpostitse juurikin sukelluskohteita tai minkälaisia sukellus/snorklausretkiä tms. voivat järjestää. Hintataso on liikkeiden keskellä yleensä suht sama.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2715
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1119
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1035
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1001
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      926
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      837
    Aihe