sotilasavustus, äkkiä apua!

apua1

Elikkä, aloitin nyt tammikuussa armeijan, minulle myönnettiin toimeentulotukea tammikuulle. Hain sotilasavustusta, mutta tämä sotilasavustus meni suoraan sosiaalitoimistolle, eli siis vuokra-asuntoon hain tukea vuokraan. toimeentulotuesta ei montaa penniä ole jäljellä, jotenka tämän kuun vuokraa en saisi millään maksettua ja sitä kautta taas sitten lähtisi asunto alta. jotenka onko mitenkään mahdollista että pystyisin saamaan sosiaalitoimistosta takaisin sotilasavustuksen, ja pystyisin sit sopimaan että armeijan jälkeen maksaisin takaisin saamani toimeentulotukeni, jota heidän ei olisi pitänyt minulle maksaa ?!

1

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Makaa kuin petaa

      Luultavasti sulle on maksettu toimeentulotukena se vuokra, sun OLIS PITÄNYT MAKSAA SILLÄ TOIMEENTULOTUELLA EKANA VUOKRA, SÄHKÖ, VESI, YMS VÄLTTÄMÄTTÖMYYS ja vasta sitten hassata sotkun munkkikahveihin loput.. Tai jos totta puhutaan, niin eihän sulle toimeentulotukena muuta tammikuulle voida myöntääkään, kuin nuo asumiskulut, koska olet intissä ja intti huolehtii sun kaikista ruokatarpeista jne! Toivottavasti opit tästä jotain..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      223
      5901
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      112
      5754
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      214
      4821
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      58
      4123
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4047
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3628
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      11
      3263
    8. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      16
      3092
    9. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      39
      1687
    10. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1490
    Aihe