Poikkaisutaulukko

170

3

5077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 180x3

      Tuskin kukaan tulee kisoihin jos ei osaa laittaa peliä poikki,
      mutta aina saa luntata,ei ole kielletty

    • jompparaappa

      pidättekö te dartsia harrastuksena, tämä laji on selvästi suunnattu ylipainoisille jotka eivät jaksa liikkua. Teidän olisi hyvä aloittaa harrastus jossa voisit liikkua, tiedän että teidänkin kaltaisen ylipainoisen ihmisen on vaikea aloittaa harrastus jossa on aerobista liikuntaa. Suosittelen jättämään sen olut lasin ja siirtyä oikeitten harrastusten pariin. läskit liikkeelle!

    • Tuomari ei saa sanoa miten katkaistaan, mutta kaveri yleensä saa. Tietysti jossain on sellainenkin tosikko joka suuttuu siitä, mutta taulukko taskuun vaan ja kisoihin.

      Tietysti on parempi, jos kotona heittää poikkaisuja aloittaen 21:sesta ylöspäin niin kauas kuin jaksaa. Mitä huonompana heittäjänä aloittaa poikkaisuiden harjoittelun, niin paremmin jää mieleen minne pitää heittää jos ensimmäinen tikka ei osukaan sinne minne pitää. Laskupääkin kehittyy. Ja kun on tarpeeksi harjoitellut ei tarvitse laskea, vaan sen tietää mihin pitää osua.

      Harjoittelu tekee mestarin tässäkin tarkkuuslajissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      169
      10352
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2549
    4. 85
      2371
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2104
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      243
      1952
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1395
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe