Poikkaisutaulukko

170

3

5031

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 180x3

      Tuskin kukaan tulee kisoihin jos ei osaa laittaa peliä poikki,
      mutta aina saa luntata,ei ole kielletty

    • jompparaappa

      pidättekö te dartsia harrastuksena, tämä laji on selvästi suunnattu ylipainoisille jotka eivät jaksa liikkua. Teidän olisi hyvä aloittaa harrastus jossa voisit liikkua, tiedän että teidänkin kaltaisen ylipainoisen ihmisen on vaikea aloittaa harrastus jossa on aerobista liikuntaa. Suosittelen jättämään sen olut lasin ja siirtyä oikeitten harrastusten pariin. läskit liikkeelle!

    • Tuomari ei saa sanoa miten katkaistaan, mutta kaveri yleensä saa. Tietysti jossain on sellainenkin tosikko joka suuttuu siitä, mutta taulukko taskuun vaan ja kisoihin.

      Tietysti on parempi, jos kotona heittää poikkaisuja aloittaen 21:sesta ylöspäin niin kauas kuin jaksaa. Mitä huonompana heittäjänä aloittaa poikkaisuiden harjoittelun, niin paremmin jää mieleen minne pitää heittää jos ensimmäinen tikka ei osukaan sinne minne pitää. Laskupääkin kehittyy. Ja kun on tarpeeksi harjoitellut ei tarvitse laskea, vaan sen tietää mihin pitää osua.

      Harjoittelu tekee mestarin tässäkin tarkkuuslajissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3556
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3226
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1960
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe