Poikkaisutaulukko

170

3

5085

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 180x3

      Tuskin kukaan tulee kisoihin jos ei osaa laittaa peliä poikki,
      mutta aina saa luntata,ei ole kielletty

    • jompparaappa

      pidättekö te dartsia harrastuksena, tämä laji on selvästi suunnattu ylipainoisille jotka eivät jaksa liikkua. Teidän olisi hyvä aloittaa harrastus jossa voisit liikkua, tiedän että teidänkin kaltaisen ylipainoisen ihmisen on vaikea aloittaa harrastus jossa on aerobista liikuntaa. Suosittelen jättämään sen olut lasin ja siirtyä oikeitten harrastusten pariin. läskit liikkeelle!

    • Tuomari ei saa sanoa miten katkaistaan, mutta kaveri yleensä saa. Tietysti jossain on sellainenkin tosikko joka suuttuu siitä, mutta taulukko taskuun vaan ja kisoihin.

      Tietysti on parempi, jos kotona heittää poikkaisuja aloittaen 21:sesta ylöspäin niin kauas kuin jaksaa. Mitä huonompana heittäjänä aloittaa poikkaisuiden harjoittelun, niin paremmin jää mieleen minne pitää heittää jos ensimmäinen tikka ei osukaan sinne minne pitää. Laskupääkin kehittyy. Ja kun on tarpeeksi harjoitellut ei tarvitse laskea, vaan sen tietää mihin pitää osua.

      Harjoittelu tekee mestarin tässäkin tarkkuuslajissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      268
      14375
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      68
      7293
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      211
      7101
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      61
      5140
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      113
      4872
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4724
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      100
      4503
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      21
      4417
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4165
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3958
    Aihe