Namo-lähetykset ovat arestissa, pöytäkirjat ovat mitä ovat ja näin ollen Suomi24 toimii pääasiallisena tietokanvana, sanonpa huolestuneena että jotain tarttis tehdä.
Kaupunginviraston aulassa on virallinen ilmoitustaulu, pimeässä paikassa ja nähtävillä totta kai, vain viraston auki ollessa.
Virallisten tietojen saanti perustuu rajaavasti korruptoituneisiin lehtiin (mm .PySa, Selänne , Kaleva), valitettavasti.
Teen rakentavan esityksen, että 2.virallinen ilmoitustaulu avataan kirjastoon. Lehtilukusalin nurkkauksessa oleva muinaisesittely voi siirtyi takahuoneisiin ja ko. vapautuva tila virallisten ilmoitusten ja tiedotteiden käyttöön.
Kirjastossa on päteviä henkilöitä hoitamaan tehtävän, korvausta vastaan, jos ei muuten.
Ilmoittakaa julkisesti, milloin 2.ilmoitustaulu on otettu käyttöön kirjastolla.
Virallinen ilmoitustaulu 2 ?
5
162
Vastaukset
- HYTTYSEN ÄÄNI
Ilman muuta kirjastoon. Akoinaan sinne toimitettiin kansioihin laitettavaksi hallituksen ja valtuuston pöytäkirjat. Miten lie nykyisin.
Hyvä esitys ILMOITUSTAULU KIRJASTOON ja HETI - KYllä
Kannatan myös esitystä.
Paras paikka se olisi.
- Toteutettavissa?
Erittäin hyvä ajatus, kirjastohan on auki työssä käyvienkin asiointi-aikaan. Sinä, kaupungin asioihin suoran yhteyden omaava, ota esitys todesta ja toimita virallisesti tiedoksi kaupunginhallintoon.
Kiitän ja kauniisti ajattelen. - laguna-lähiö
Ei missään nimessä,vai vielä ilmoitustaulu laita oman huoneen seinälle niin näet milloin pitäs lähtee töihin!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522973Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969