http://www.kainuunsanomat.fi/Kainuu/1194868656601/artikkeli/kainuussa maan pahin tyottomyys.html
Jos lasketaan mukaan tukitoimenpiteissä yms. olevat niin työttömien määrä on kaksinkertainen.
Elämä Kainuussa on yhtä lomaa.
Jos lasketaan mukaan tukitoimenpiteissä yms. olevat niin työttömien määrä on kaksinkertainen.
Elämä Kainuussa on yhtä lomaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olin eilen tilaisuudessa jossa oli paljon mukavia, jumalaan uskovia ihmisiä. He saivat minut vakuutettua siitä, että homoseksuaalisuus on oma, tietoinen valinta. Tänä aamuna sitten päätin ryhtyä homoksi.
Mitä pitäisi ottaa huomioon liukkarin lisäksi? Pitäsikö napata muutama Viagra jo etukäteen, vai miten saisin kiinnostuksen ja halun syttymään toista miestä kohtaan?
Harmi vaan kun kelit on näin huonot lomailuun. Parempia odotellessa. Työllisille terveisiä, että jaksakaahan ahertaa niin minäkin saan varmaan jonain päivänä paremmat tökärit.
Tökärien määrät on pienenemään päin ja tulevaisuudessa senkin vähän eteen mitä saa tulee tehdä jotain vastikkeellista työtä. Eläkkeelle pääsy tulee jatkossa muuttumaan siten että siitäkään ei kannata haaveilla, ainakaan kovin nuorena. Työpaikkoja löytyy tekevälle mutta ei niissäkään kyllä rikastumaan pääse. Siinä sitä on tulevaisuuden näkymää kaikille kainuulaisille.
En mee töihin niin kauan kun kotiin elätetään.