Nettitikku

Hei!

Miks nettiyhteys katkeaa aina vähän ajan päästä, kun lähden koneelta ja sen joutuu yhdistämään aina uudestaan, kun menet seuraavan kerran nettiin? Onko siinä joku säästö/ajastin tms juttu? Mistä sitä sais säädettyä?
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mokkulat eivät aina ole vakaita vaan yhteys voi katketa tunninkin sisällä.

Voi johtua tuosta tai sitten mokkulan hallintaohjelman asetuksista.

Äänestä

Kiitos :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mokkula^^ kirjoitti:

Hei!

Miks nettiyhteys katkeaa aina vähän ajan päästä, kun lähden koneelta ja sen joutuu yhdistämään aina uudestaan, kun menet seuraavan kerran nettiin? Onko siinä joku säästö/ajastin tms juttu? Mistä sitä sais säädettyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu