Miksi inhoan matkustamista?

matkustusfobia

Olenko ainoa ihminen maailmassa, joka inhoaa matkustamista? Tunnen itseni kummajaiseksi. Kaikki puhuvat ihanista matkoistaa. Minua ajatuskin puistattaa . Olen nuorempana matkustellut ja saanut jotain ikäviä kokemuksia. Yleensä iskee aina jokin sairauskin. Inhoan myös lentoasemia, ihmismassoja, hotelleja. Auttaisiko terapia vai mitä teen. Haluaisin kuitenkin vielä jossain käydä ja pulahtaa siniseen mereen.

3

748

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kulkukoira

      Kun huomaat sen tosiasian, että eläminen on samanlaista aivan riippumatta siitä mitä ikkunasta näkyy, olet jo päässyt pitkälle. Tuskin siihen mitään terapiaa tarvitset, jutustelu kokeneempien matkustajien kanssa on terveellisempää. Senkun otat ja varaat seuraavan matkasi, kiität kuitenkin itseäsi jälkikäteen.

    • biletler

      Matkailuun kuuluu ikäviä asioita, kuten lentoasemat ja lentäminen. Ne ei kauaa vie loma-aikaa. Matkalla voi asua muuallakin kuin hotellissa eikä hotellissakaan tarvii olla kuin tovi nukkumisen lisäksi. Mutta jos ei tykkää niin saahan sitä kotonakin olla.

    • Anonyymi

      Et ole ainoa matkustamista inhoava. Minulla on vakava perinnöllinen sydänsairaus, minkä vuoksi vältän matkustamista. Pelkkä ajatuskin ruuhkaisista lentokentistä ja äänekkäistä turistilaumoista saa minut huonovointiseksi. Ymmärrän toki ihmisiä, joille matkustaminen on rakas harrastus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2311
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1014
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      583
      855
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      68
      641
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    Aihe