Kertokaapa tietävät puhutaanko samasta liikkeestä kun puhutaan Karnaluxista ja Kangalaegaksesta? Ymmärsin, että Kangalaegas olisi lopettanut, mutta onko Karnalux siis olemassa ja jos niin missä vai onko sama kuin kangalaegas? Viikonloppuna olisi tarkoitus mennä Tallinnaan ja olisi kiva jos olisi etukäteen selvillä, ettei aika mene turhan etsimiseen.
KARNALUX
20
10963
Vastaukset
- Karnaluksfani
Karnaluks on käsityölaisen paratiisi, tukkukauppa, voit laittaa hakuun tässä osiossa vanhoja ketjuja löytyy.Kangalaegas lopetti tosiaan, ja harmittaa, siellä oli ihania kankaita.
Karnaluks osoite: Hermanni 1 C
Käteinen vain käy, ei kortit! - kysyvä ei eksy
Suuret kiitokset selvennyksestä. Niinpä tuo näyttää olevan, kun nyt lähdin googlettamaan tiedon voimin. Siispä tyttären kanssa suunta tänne maanantaina!
- SirkkaLiisaS
Linenworldissa huonoja värejä,( muutama vuosi sitten oli todella upeita ).
Karnaluksissa on myös pellavaa ja upeita värejä, siellä
ei vielä pellavan hinnatkaan liian korkealla, kuten Tallinnan kangaskaupoissa
harmi kun Karnaluksin nettikaupassa on vain pari pellavakangasta
mutta kaupan hyllyillä valtavat määrät, kannattaa kysellä kirjeitse
jos ei ole mahdollista matkustaa paikan päälle.
Sieltä voi tilata saumurilankoja/ ompelukone/ kirjontakone lankoja
laitoin itse värimalleja ja sain sopivat sävyt
omistaja osaa sujuvasti suomea http://shop.kl24.ee/ - karnaluksfani
Karnaluksista saa myös halvalla Dylon konevärejä alle viiden euron paketti.Olen värjännyt paljon ja taas tilasin suuret määrät, suosittelen!
- uudet kuosit haluava
Löytyykö Karnaluksista huonekalujen verhoiluun kankaita? Vai mistä niitä pitäisi etsiä? Kuka osaisi neuvoa?
- K.T..
Karnaluksista ei löydy huonekalukankaita, niitä löytyy edullisimmin Abakhan kanga kaupasta, niitä on kaksi Tallinnassa Tartu mnt ja Pärnu mnt:
http://www.abakhan.ee/
Mutta toki löytyy toisistakin kaupoista, mutta todella kalliita.Jospa joku toinen neuvoisi paremmin. - Tallinnanmatkat
Karnaluksin nettikaupasta löytyy toki paljonkin pellava ja puolipellavakankaita.
On raitaa, ruutua kissoja, kukkia ja aika valtava valikoima laadukasta pellavaa! Upeita värejä!
http://shop.kl24.ee/linane_pellava_linen/#s453 - uskaltaako ostaa
Huijaavatko Tallinnan kangaskaupat miten paljon määrissä ja laskuissa?
- Magda65
Huijaavatko kangaskaupat? Olen vuosien varrella ostanut kankaita Tallinnasta .
Kangad ja Nööp, ei koskaan mitään huijausta!
Karnaluks: ei koskaan mitään huijausta!
Abachan kangad : Ei koskaan mitään huijausta!
Sekä muita pienempiä kangaskauppoja: Ei koskaan mitään huijausta! - neulanäppi
http://www.tourism.tallinn.ee/fin/fpage/liikkeella/ostokset/kangas_ja_lanka
ja kaikenlaista neulonta, ompelu nippeli-nappelit
napeista, vetoketjuista jne puhumattakaan !
- Leena M
Todellakin pellavat on finkoniassa kaikkein halvimmat koko Euroopan nettikaupoissa olen googlaillut Ebayssa ja monella kielellä.Itse ostan paljon pellavaa joten suosittelen.
Mutta jos olet hankkimassa koneita, nekin on Euroopan halvimmat Karnaluksissa.
Tilasin uuden ja mahtavan elektronisen Janomen ompelukoneen
siitä voit lukea blogista:
http://solamente-bellissima.blogspot.se/ - AiliMK
Pellavaa ei kannata enää ostaa Tallinnasta, Suomesta saa kaikkein halvimmalla
eli tästä kaupasta, suosittelen! Näkyy olevan Euroopan halvin pellavaa myyvä nettikauppa, mahtavaa!!!
http://verkkokauppa.finkonia.fi/ - janome
Haluaisin kertoa vinkkinä, että Karnaluksista voi tilata kaikkiin EU maihin 10 eurolla paketti kotivovelle.Tilasin sukulaiselle Espanjaan ompelukoneen.
- karnaluksfani1
Yllätyksenä huomasin että Karnaluksin sivut on nyt suomen ja englanninkielellä myös!
Mahtavaa, koska olen aina istunut kauan aikaa tilauksia tehdessäni, nyt on helpompaa löytää tuotteita! - Anonyymi
Hei. Olemme 10 ystäväni kanssa tulossa 20.10 Tallinnas ja käymme Karnaluksilla ostoksilla. Kyselisin pankkikortista ja käykö maksaa kortilla tai käteisellä?
- Anonyymi
Käy sekä että.
- Anonyymi
Hei. Olemme 10 ystäväni kanssa tulossa 20.10 Tallinnas ja käymme Karnaluksilla ostoksilla. Kyselisin pankkikortista ja käykö maksaa kortilla tai käteisellä?
Vastaan: Kyllä voi maksaa sekä käteisellä että kortilla ja parisen v sitten Karnaluks remontoi ja on nyt siis kahdessa kerroksessa!!!! Mahtavia tuotteita siellä menee aikaa joten ei kannata kävellä satamasta että ehtii penkoa niitä valtavia määriä, se on tietääkseni Euroopan suurin käsityöläisen kauppa!- Anonyymi
Juu, Tallinnassa kaikki on edelleen suurta ja mahtavaa!
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k542409Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖281759Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt701434Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2381320- 1191154
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11963vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23948- 68933
- 59856