BSE 150cc

Kokematon näiden kanssa

Elikkäs nyt olis pieni probleema kyseisen vehkeen kanssa, laitoin pyörän tänään käyntiin aikeissa käydä vähän leikkimässä, lähti nätisti käymään ja annoin koneen lämmetä kunnolla ennen ajoa.. Noh, pienen lenkin heitettyäni tulin takaisin kotipihaan, yhtäkkiä kuului kilahdus ja imukaula oli katki. Noh ei siinä mitään, kävin pyörään uuden imukaulan ja laitoin paikalleen. Rupesin crossia polkemaan käyntiin ja ylläty yllätys puristukset onkin kateissa ? Ei kokonaan mutta huomattava ero aijempaan kyllä on, kone kyllä pyörii mutta ei lähde käymään vaikka kuinka nylkee.. Aijemmin aina lähtenyt ekalla tai toisella polkaisulla käyntiin, nyt kaipaisin siis pikku vinkkejä että missä vika ?

Asiallisia vastauksia kiitos!
Ei mitään "Paska kiinalainen romu, osta se ja se plääplää!"

2

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mene

      HOITOON!!!

    • Toivottavasti apua.

      Ite veikkaisin että männänrenkaat on menny, avaa kansi ja kato onko ne säpäleinä. Uudet ei kovin kalliit ole. :) Ja tuo aiempi kommentti.. Huoh, joku joka ei näistä hirveästi ymmärrä päättää pyytää asiasta tietäviltä apua ja tulee tuollaisia vastauksia ? Kannattaisi aiemman kommentoijan harkita sitä hoitoon menoa. hehe. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1806
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      74
      1004
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe