mars elämää

Eikö toi ole uusi elämänmuoto, mars hillomunkki, kun katsoo kuvia niin aivan selvästi se on kasvanut maansisästä, osa jo näkyy eka kuvassa, jos meteoriitti niin aikas lottovoitto kun kuvaan tupsahti ilman jälkiä vielä... http://news.discovery.com/space/mystery-rock-appears-in-front-of-mars-rover-140117.htm
14188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ihme se on vasta kun se lopulta häviää ;)

Oppornity napottaa vielä talviajan tuossa paikallaan niin sekin ehditään jos "kivi" muuttaa muotoaan.

Äänestä

Nämä voisi selittää tuulen työksi, jos siellä tuulisi?

Äänestä
  • Tavanomaista kuusalkkarointia. Eli ei mitään erilaista.

    Hupaisaa on, että nuo yhdenkin tyylisuunnan salkkarit kyselevät "did WE go to the Moon" kuin dementikko, joka muista ei mistä on tulossa.

    Tässäpä vastaus sellaisille salkkareille: ei, sinä salkkari, et todellakaan ole käynyt Kuussa, ne olivat aivan eri henkilöitä ne kuunkävijät...

    Äänestä

Kyseessä on ufojen tekemä marsperäkuvio.
Ne vastaavat meille tuttuja viljapeltokuvioita.
Kun Marsissa ei ole viljapeltoja, koodikuviot muodostetaan sorasta ja kivistä.

Äänestä
  • Massiivisia " kivikuvioitahan" alieenit rakentelivat jo Egyptin faaraoille.

    Äänestä

  • Ramses kakkonen kirjoitti:

    Massiivisia " kivikuvioitahan" alieenit rakentelivat jo Egyptin faaraoille.

    Kohta marsmöhkäleenkin huipusta hulmahtaa sininen liekki.

    Äänestä

  • tuol kuvassa on ollu komatsut lastaamassa sisunkyytiin santaa ja vieneet ne rakennuspaikoille, on siellä ookkerinkin jäljet kun tarkasti kattoo

    Äänestä

Ja Jupiterin Europa kuussa saattaa olla elämmää sillä sieltä on löydetty vettä ja happea ja myös Saturnuksen Enceladus kuussa on myös happea ja vettä ja toisessakin Saturnuksen Titan kuussa voi olla elämää sillä sielläkin on vettä ja happea siellä vedessäkin on nähty liiketta ja joku hahmo ja myös 20 valonvuoden päässä oleva gliese 581 d ekso planeetta on elämälle ehkä kelvollinen ja gliese 581 g

Äänestä

Pinnanalaista elämää voisi olla useassakin paikassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kuuukko10000000 kirjoitti:

Eikö toi ole uusi elämänmuoto, mars hillomunkki, kun katsoo kuvia niin aivan selvästi se on kasvanut maansisästä, osa jo näkyy eka kuvassa, jos meteoriitti niin aikas lottovoitto kun kuvaan tupsahti ilman jälkiä vielä... http://news.discovery.com/space/mystery-rock-appears-in-front-of-mars-rover-140117.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu