Vasemmistoliitosta jäsenen erottaa puoluehallitus. Se oli koolla viimeksi ennen joulua ja ilmeisesti seuraava kokous on helmikuussa. Vasemmistoliitosta minua ei ole kukaan vaatinut eroamaan enkä ole kuullut, että sellaista kukaan olisi muukaan vaatinut. Paitsi mitä täällä on asiasta kirjoitettu ja itä-hämeessä joka sekin oikasi väärät kirjoituksensa. Että se siitä erottamisesta sitten :D :D
Ihan tiedoksi
Jarmo Laitinen
586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No mutta...mutta täällähän se viisaus on.
Ja on aika varma tieto kun olin kesäkuussa puoluekokous edustajana Tampereella ja mm aloite ja sääntövaliokunnassa näitä erottamis ja liittämis asioita käsittelemässä ja paljon muuta. Joten jokseenkin on varmaa tämä tieto. Samoin olen julkisuuteen tuonut 13.1-2014 puolueen todistuksen jäsenyydestäni ja siitä ettei ole erotettu tai vaadittukkaan eroamaan. Että silleen. Se mikä tulee varavaltuutetun asemaan ei taasen kuulu puolueeseen oikeestaan yhtään mitään ja siltä paikalta minua ei oikeistaan erota kuin seuraavat vaalit, valittu istuu kun tatti paikallaan eikä eroon pääse. Näinpä menee sekin asia. Lukekaa läksynne ennen räksyjänne niin tetäisitte edes vähän mistä kirjoittelette. En edes oikein viitsi vastaillakkaan kaikkin pösilöiden juttuihin kun niissä ei kertakaikkiaan ole päätä eikä häntää.
Huumorintajusi taitaa olla heikoilla jäillä. Edellinen kirjoittamani on vitsi.
Yhdyn kirjoitukseesi siinä mielessä, että "lukekaa läksynne ennen räksyjänne niin tietäisitte edes vähän mistä kirjoitatte". Sama koskee sinua.
Terveisin, luottamusmies
Potkut tulee nyt aluksi Heinolan vasureista. Odotellaan sitten lisää.