Konsertti:-D

Hienoo kun K Tiihonen pelasti kerhotoiminnan!
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvä juttu. Valtion avustushan ei kokonaan kata kerhotoimintaa, vaan siinä on oma- vastuu 30 - 40 %. Löytyy tekstiä OPH:n sivuilta.

Ihmetellä sopii, että jos kerhorahoja ei ole haettu, niin miksei uusi hallitus ole hakenut harkinnanvaraista apua? Jos yksi reikä sulkeutuu, niin toinen avautuu. Aina tulee uusia mahdollisuuksia, ja lopulta myös hyväntekeväisyys on varteenotettava ja yhdistävä tekijä.

Turha tässä on jäädä tuleen voivottelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


On hienoo kirjoitti:

Hienoo kun K Tiihonen pelasti kerhotoiminnan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu