Keylogger apua

Älykääpiö

Mulla on pieni epäilys, että koneellani on keylogger asennettuna niin olisin kysynyt, että saako sieltä salasanat tietoon jotakin kautta vai tuleeko sinne vaan koneella käyty keskustelu? Esim. Puhelimella laitetut fb viestit.. Latasin sen toiselle koneelle ja yritin ettiä tallentaako se salasanat, mutten kummiskaan löytänyt semmosta ominaisuutta. Itse ladattu on windows ja oma käyttökone on apple niin voikos ne sitten erilaisia?

3

330

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älykääpiö

      Mindfuck iski eli siis se kone mille itse kyseisen ohjelman latasin oli windows ja se kone millä epäilen sen olevan asennettuna on apple..:D

    • McTVe2

      Keylogger tarkoittaa ohjelmaa tai laitetta, joka tallentaa näppäinpainallukset. Keyloggerin on tarkoituskin pysyä piilossa.

    • Virustarkistus ohjelmat voivat havaita Keyloggerin. Esimerkiksi Malwarebytes

      http://www.malwarebytes.org/

      Asennusvaiheen päätyttyä ota ruksi pois "Kokeiluversio" kohdasta ja ennen täyttä virustarkistusta päivitä virustunnisteet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      92
      1456
    2. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      71
      1201
    3. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      981
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      165
      878
    5. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      116
      831
    6. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      774
    7. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      103
      694
    8. Huomenta

      Rakas... Tiedän että tykkäät minusta😘
      Ikävä
      45
      673
    9. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      61
      663
    10. Oothan sä erilainen mies

      Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️
      Ikävä
      37
      656
    Aihe