Keylogger apua

Älykääpiö

Mulla on pieni epäilys, että koneellani on keylogger asennettuna niin olisin kysynyt, että saako sieltä salasanat tietoon jotakin kautta vai tuleeko sinne vaan koneella käyty keskustelu? Esim. Puhelimella laitetut fb viestit.. Latasin sen toiselle koneelle ja yritin ettiä tallentaako se salasanat, mutten kummiskaan löytänyt semmosta ominaisuutta. Itse ladattu on windows ja oma käyttökone on apple niin voikos ne sitten erilaisia?

3

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älykääpiö

      Mindfuck iski eli siis se kone mille itse kyseisen ohjelman latasin oli windows ja se kone millä epäilen sen olevan asennettuna on apple..:D

    • McTVe2

      Keylogger tarkoittaa ohjelmaa tai laitetta, joka tallentaa näppäinpainallukset. Keyloggerin on tarkoituskin pysyä piilossa.

    • Virustarkistus ohjelmat voivat havaita Keyloggerin. Esimerkiksi Malwarebytes

      http://www.malwarebytes.org/

      Asennusvaiheen päätyttyä ota ruksi pois "Kokeiluversio" kohdasta ja ennen täyttä virustarkistusta päivitä virustunnisteet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1369
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      818
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      146
      789
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      707
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe