Saan esikoisen ja vaatteille/tavaroille olisi siis käyttöä. Laittakaa hyvä kiertämään. Asun Vantaalla
Otetaan vastaan vauvan vaatteita yms.
6
268
Vastaukset
- 56-86 cm
Olisitko halukas ostamaan halvalla, hyväkuntoisia vauvanvaatteita,
toiset aivan käyttämättömiä. Vaatteet löytyvät Korsosta. - sanna3
kumpi on tulossa?
- hävetkää!
Miksi pitää tehdä lapsia jos ei ole varaa ostaa sille edes vaatteita? Mitenkäs sitten tulevaisuudesaa ruuat yms?
Edullisesti ostaminen ei kelpaa, pakko saada ilmaiseksi. Ällöttävää touhua!- kierrätys kunniaan
Itse olin esikoistani odottaessa opiskelija. Mieheni oli myös opiskelija. Tultiin pienellä toimen ja tehtiin kovasti töitä. Opiskelin myös vauvan syntymän jälkeen muutaman vuoden. Meillä ei ollut varaa ostaa mitään suuria uutena. Asuttiin vuokralla ja saatiin käytettyjä vaatteita. Laadulla ja merkillä ei ollut niin väliä, kunhan kaikki oli puhdasta ja lapsi tyytyväinen. Missään vaiheessa en ole laiskotellut, vaan kokoajan on menty elämässä eteenpäin. Nyt ollaan työelämässä ja asuntovelkakin on hankittu, mutta en koe olevani yhtään sen parempi äiti, vaika rahaa onkin enemmän. Ei sitä lasta rahalla kasvateta vaan rakkaudella.
- Marihh
Menvätkö kirpparille myyntiin vai vauvalle? Sitähän ei kukaan voi tietää.
Mutta juurikin kohta vien kirpparille itse vauvan vaatteita. Koska ne eivät juuri mene kaupaksi hinnat on puoli euroa kipale. Joten siis tarvitset rahaa noinn kympin ja pystyt sillä ostamaan tarvittavat vaatteet? Kympin äitiyspakkauksen lisäksi. Ei ole paljoa.
Eli mieluummin mene kirpparille itse valikoimaan kuin pyydä lahjoituksia. - Tutuille vaan
Valitettavasti monet ei halua lahjoittaa vaatteita tuntemattomalle kun ajattelevat, että menevät jollekin kirppari jobbarille jälleenmyyntiin.
Kirpputorilla ja esim. netin kirpputorin tapaisilla on edullisesti vaatteita myynnissä (osa aina tietysti pyytää enemmän). Yksittäisiä ja vaatepaketteja. Varsinkin noissa vaatepaketeissa on usein edulliset hinnat per vaate. Mutta miksi tietysti maksaa, jos saa ihan ilmaiseksi ja vielä tietysti hyväkuntoisia, vähän käytettyjä tai uusia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643