kauheaa luettavaa

Luin ensimmäistä kertaa tämän palstan kirjoituksia ja kauhistuin.Ihmiset kyselevät tosissaan ja saavat kommenteiksi pelkkää p....a!
Huh huh!Itse olen saanut moneen vaivaa avun homeopatiasta.Viimeksi monta vuotta kestäneeseen poskiontelotulehdus kierteeseen.Kun antibiootit eivät enää auttaneet homeopaattiset lääkkeet kyllä.Älkää ihmiset pilkatko, monella voi olla takana tosiaan pitkä sairastaminen mihin mikään muu ei ole auttanut.Ennen luonnontuotteita kuin kemiallisesti valmistettuja lääkkeitä.
31548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mukava kuulla, että olet saanut homeopatiasta avun vaivoillesi :). Varmasti monia kiinnostaa nimenomaan ihmisten omakohtaiset kokemukset - olivat ne sitten positiivisia tai negatiivisia.

Täällä niinkuin muillakin palstoilla liikkuu omat provoilijansa ja kannattaa heidän joskus aika lapsentasoisetkin juttunsa suodattaa toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Itseäni ja uskon monia muitakin lähinnä huvittaa ihmiset, jotka herjaavat homeopatiaa eivätkä usko siihen, mutta joku mahti saa heidät kerta toisensa jälkeen tänne viestejä lukemaan ja kommentoimaan ;).

Äänestä
  • "Täällä niinkuin muillakin palstoilla liikkuu omat provoilijansa"

    -> eli ko oppirakennelman kyseenalaistaminen tai todisteiden vaatiminen h.patian tehosta on provoilua? kyseessä on Totuus, jota ei voi tai saa kyseenalaistaa?


    "kannattaa heidän joskus aika lapsentasoisetkin juttunsa suodattaa toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos."

    -> säälittävää kritiikin kiertämistä, eli kyseessä lienee ainoa oikea Totuus (=homeopatia ja sen teho) jota ei saa kyseenalaistaa


    "Itseäni ja uskon monia muitakin lähinnä huvittaa ihmiset, jotka herjaavat homeopatiaa eivätkä usko siihen"

    -> jos et ole puolellamme, olet meitä vastaan, eli me olemme niin paljon parempia kuin te

    Äänestä

Jos ne luonnontuotteet olivat niin hyviä, niin miksi sitten on kehitetty kemiallisia lääkkeitä? Kiva, että olet saanut itse avun homeopatiasta (olisit luultavasti parantunut ilman sitäkin).

Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hilma kirjoitti:

Luin ensimmäistä kertaa tämän palstan kirjoituksia ja kauhistuin.Ihmiset kyselevät tosissaan ja saavat kommenteiksi pelkkää p....a!
Huh huh!Itse olen saanut moneen vaivaa avun homeopatiasta.Viimeksi monta vuotta kestäneeseen poskiontelotulehdus kierteeseen.Kun antibiootit eivät enää auttaneet homeopaattiset lääkkeet kyllä.Älkää ihmiset pilkatko, monella voi olla takana tosiaan pitkä sairastaminen mihin mikään muu ei ole auttanut.Ennen luonnontuotteita kuin kemiallisesti valmistettuja lääkkeitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu