Suosituksia kaivataan, edullista majoitusta, mielellään uima-altaalla. Saa olla kauempanakin kun on auto vuokrattu. Kunhan on mukava alue, missä viihtyy useampia päiviä ilman tarvetta liikkua kauemmas.
Edullista majoitusta Miamin seudulta lapsiperheelle?
8
274
Vastaukset
- Floridassa 2013
Me majoituttiin viimeksi Fort Lauderdalen alueella, muistaakseni joku Staybridge Plantation-niminen hotelli. Mitään superedullista mun mielestä sieltä suunnalta ei löydy, varsinkin jos haluaa pienen keittiönurkkauksen, makkarin jne. Toi hotelli taisi maksaa jotain 120e/yö, mutta oli halvimmasta päästä tasoon nähden.
Kannattaa tosiaan katsella reippaasti Miamin ulkopuolelta noita hotelleja ja niiden omia nettisivuja myös. Siellä ajelu ympäriinsähän on helppoa kuin leivän syönti. - yrehrhh
Liian kallois olisi meille tuokin, yritän saada alle tonnilla koko 2vk oleskelun?
Weston on hyvä alue. Lähellä on Ikea, Florida Panthers jäähalli, Saw Grass, Swap Shop. Beach ½ tuntia. Everglades 15 minuuttia.
www.vacationvillageresorts.com/VVR/vacation_village_weston/
Mikä on matkustusajankohtanne? Kesäkuun alussa hinnat näyttää olevat alle 400 euroa viikko/60 neliön lomahuoneisto. Kuulolla olen, jos tarvitsette jeesiä!- fewwgwege
Toihan nyt näyttää aivan mahtavalta paikalta, voiko tosiaan olla noin halpa? Hintoja en löytänyt mistään, vai enkö vaan osannut etsiä? Huhtikuussa ollaan tulossa (tiedän, ollaan myöhässä majoituksen kanssa)
- 987
Tuo on kylla ns. "time share", pitaa olla lomaosake ostettuna. En tieda ottavatko ulkopuolisia ollenkaan mutta kysymallahan se selviaa.
- fewgffewwf
Ok, no ei ehkä ihan osaketta sentään tarvita näin ekalla reissulla :)
- vkgogg
Mä en nyt ihan täysin ymmärrä tätä juttua?
T:aloittaja
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012120Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2921907Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441741Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2051594Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1021593- 321301
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941123Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671079- 511047
- 581038