Asennus.....?

Minulla on eka kone,puolivuotta ollut jossa
9200SE raato näyttis.Nyt olen ostanut,
9600XT:n,elikä miten toimin vaihe vaihelta uutta asentaessani,catalyst 4.8.toivottavasti saan
selkeän ohjeen,en ole ennen asentanut mitään.
KIITOS !!
3343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onhan tuohon näytönohajaimeesi jo 4.9 ajuri versiokin jo saatavilla:

Meneppäs tähän linkkin ja lataa se täältä kun latausikkuna avautuu valitse AVAA niin se asentuu automaattisesti oikein ja oikeaan paikkaan.

http://www.ati.com/support/drivers/winxp/radeonwdm-xp.html?type=xp&prodType=graphic&prod=productsXPdriver&submit.x=9&submit.y=4

Saat tuon saman uusimman ajurin myös täältä suomenkieliseltä sivustolta:
http://www.peliplaneetta.net/tiedostot/ajurit/naytonohjaimet/4892/

Äänestä

Yritetääs näin, sammuta kone ja irrota virtajohto, poista edestä katsottuna vasemmanpuoleinen sivupelti,irrota monitorilta tuleva johto, avaa ruuvi jolla kortti on takapellissä kiinni, vedä kortti varovasti pois(voi olla aika tiukassa), ja päinvastaisessa järjestyksessä takaisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Noviisi kirjoitti:

Minulla on eka kone,puolivuotta ollut jossa
9200SE raato näyttis.Nyt olen ostanut,
9600XT:n,elikä miten toimin vaihe vaihelta uutta asentaessani,catalyst 4.8.toivottavasti saan
selkeän ohjeen,en ole ennen asentanut mitään.
KIITOS !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu