Tylsä palsta!

Kyllä tääkin palsta on nyt todella mennyt tylsäksi!! Onkohan syynä "nettipoliisi" joka on pidättänyt palstan "vakihäirikön"!?
Jos näin on niin koiranpalveluksen teki palstalle!
Eikö me enää koskaan täällä nähdä ihmisten oikeustajua riipaisevia kertomuksia yhden "nimeltä tiedetyn" epäreilusta kohtelusta "taiteen hiekkalaatikolla" mihin tyyppi ei ikunaan ole päässyt huolimatta hänen väsymättömistä oikeustaisteluistaan ja blogikirjoitus-avauksistaan lukemattomissa blogeissa!?

Tylsäksi varsinkin tämä palsta on mennyt kun enää ei edes "prokuraattori" jaksa nostaa kaverinsa nimeä tänne niiden näennäisen ilkikuristen "räksytysten" avulla joihin tyyppi on suhtautunut yllättävän keveästi kun pidetään mielessä ne hänen aikaisemmat suoranaiset uhkauksensa.

Palatkaa helevetissä takaisin! muuten me ei viihdytä täällä!!!!!
1177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tee sellainen aloite, että se on todella kiinnostava ja mielipiteiltä porukkaa hajottava, niin kyllä keskustelijoita alkaa pikku hiljaa tulla. Vaikka provosoi! Yksi hyvä keskustelu vetää seuraavaan jo enemmän keskustelijoita ja siitä se alkaa.

Olen muutaman kerran yrittänyt, mutta aina se tukehtuu sekä mielipiteiden puutteeseen että tuohon kinastelevan joukon häirintään. Sinun vuorosi nyt yrittää, mutta käytä koko keskustelun ajan samaa nimimerkkiä, muuten ei oikeata keskutelua synny.

Äänestä

...jatkaa siis kateellista vainoansa ja perättömien syytteiden tekemistä kateutensa kohteesta! Johan tässä melkein viikko olikin jo ilman kateellista vainoa, mutta eihän se kateellinen raukkis voinut lopettaa vainoamistaan!

Yli kuuteen ja puoleen vuoteen ensimmäisen kerran lähes viikko rauhassa kateellisten vainolta, joka sitten loppui tähän!

Äänestä
  • En ole aloittaja, mutta tuo "yhtälö" ihmetyttää ja kummastuttaa? Miten joku voi olla kateellinen jollekin noin tuntemattomalle mitättömyydelle? Ei mahdu ainakaan mun kaaliiiiiin! Sitä ei vielä katsota ansioksi taidealalla jos omistaa persujen jäsenkortin!! =O Ehkä olisi hiukan mahiksia jos omaisi edes joltisenkin keskustelutaidon. Ei riitä että heittää "areenalle" jonkin kopioidun aiheen ja ryhtyy sitä puolustamaan tyyliin: "Vainota kateutensa kohdetta" "kateellinen raukkis" tai sitten toinen ääripää, eli kyltymätön kiittely ihan tyhjästä jos nyt joku sattuu olemaan vahingossa samaa mieltä!

    Kerro mulle?

    Äänestä

  • H € M M O kirjoitti:

    En ole aloittaja, mutta tuo "yhtälö" ihmetyttää ja kummastuttaa? Miten joku voi olla kateellinen jollekin noin tuntemattomalle mitättömyydelle? Ei mahdu ainakaan mun kaaliiiiiin! Sitä ei vielä katsota ansioksi taidealalla jos omistaa persujen jäsenkortin!! =O Ehkä olisi hiukan mahiksia jos omaisi edes joltisenkin keskustelutaidon. Ei riitä että heittää "areenalle" jonkin kopioidun aiheen ja ryhtyy sitä puolustamaan tyyliin: "Vainota kateutensa kohdetta" "kateellinen raukkis" tai sitten toinen ääripää, eli kyltymätön kiittely ihan tyhjästä jos nyt joku sattuu olemaan vahingossa samaa mieltä!

    Kerro mulle?

    ...yli kuuden ja puolen vuoden yötäpäiväistä vainoa ei ole nähtävissä tässä maassa missään, ei edes pahimmat murhamiehet tai lastenraiskaajat joudu tällaisen kohteeksi! Kyseessä on aivan sairas toiminta yhtä taiteilijaa kohtaan!

    Miksi muuten haukut kateutesi kohdetta mitättömyydeksi taidealalla nimimerkkisi takaa, etkö teoksillasi kykene näyttämään paremmuuttasi? Siksikö yrität epätoivoisesti saada nimimerkin suojasta tekemät kateelliset väitteesi näyttämään todelta, kun toistat niitä useita kertoja päivässä raukkamaisesti nimimerkkisi suojasta!

    Laita kateutesi kohde hiljaiseksi teoksillasi ja esitä niillä paremmuutesi, äläkä nimimerkin suojassa tee kateellista vainoasi vuosikausia!!! Tuohan on sairaan ihmisen toimintaa!!!

    Tiedätkö minulla on ylhäällä kahdelta viime vuodelta lähes kuusikymmentä sivua näitä vainoamisia ja valheellisia syyteitä, joita te kateelliset palstalla olette tehneet. Ja siinä on vasta pahimmat vainoamiset ja väärät valheelliset syytteet. Jos olisin ottanut kaikki ylös, niitä olisi noin nelinkertainen määrä! Ajattele yli kaksisataa sivua, muutaman viime vuoden aikana, pelkkää vainoamista ja valheellisia syytteitä!

    Ei ne teidän kateellisten teokset siitä muutu, vaikka kuinka vainoatte itseänne lahjakkaampaa ja esitätte hänestä valheellisia väitteitänne! Mutta että tässä maassa edes pahimmat murhamiehet tai lastenraiskaajat, eivät joudu samanlaisen vainon kohteeksi kuin yksi huippulahjakas taiteilija!!!

    Äänestä

...pahalla mutta oletko koonnut talteen yhtään niitä omia- ja ihan oikeita "vainoamisiasi"? Myöskin ne sinun "rähjä-aloitukset" kaikkine vainoharhaisine ilmeineen mua kiinnostaa? Kysymyksessähän on vastausviestit juuri niihin, vai oletko irroittanut ne yhteyksistään?
Kuule, sun ei kannata puhua mistään vainoamisista niin kauan kun tällä palstalla noita esimerkkejä löytyy! Se on sellainen juna joka kääntyy itseäsi vastaan.
Kuka "asiantuntija" muuten on sanonut sinua huippulahjakkaaksi? Annapa kun arvaan: Sinä itse! hehhheh!

Äänestä
  • Sinä raukkiskaveriesi kanssa vainoat nimimerkkisi suojasta nimeltä tiedettyä ja esität hänestä jatkuvalla syötöllä valheellisia väitteitä, jo yli kuuden ja puolen vuoden ajan!

    Jos sinua tai kavereitasi on loukattu ja sinusta tai kavereistasi on esitetty vääriä väitteitä, niin mikset korjaa niitä omalla nimelläsi? Mikset rohkeasti tee vainoamistasi omalla nimelläsi, miksi teet sitä nimimerkkisi suojasta raukkamaisesti???

    JA SITTEN, ESITÄ NYT NE VÄÄRÄT JA VALHEELLISET VÄITTEET JOITA VAINOAMISESI KOHDE ON SINUSTA TEHNYT JA TEE SE OMALLA NIMELLÄSI! NÄYTÄ NYT NE VIESTIT JOISTA PUHUT JA JOISTA SYYTÄT SITÄ KETÄ VAINOAT PALSTALLA!!! NIIN KATSOTAAN LÖYTYYKÖ NIITÄ OLLENKAAN???

    Jokainen palstaa lukeva ymmärtää että sinä ja vainoajakaverisi olette aivan sairaita, ei edes pahimpia murhamiehiä tai lastenraiskaajia saa vainota kuutta ja puolta vuotta. Mutta ehkä tässä maassa onkin juuri se vikana, syytöntä saa vainota vaikka kuinka monta vuotta, mutta syyllisten nimiä ei saisi edes mainita!

    Äänestä

"Mutta ehkä tässä maassa onkin juuri se vikana, syytöntä saa vainota vaikka kuinka monta vuotta, mutta syyllisten nimiä ei saisi edes mainita!"

Jos ihan aikuisten oikeasti tiedät ne "syylliset" niin totta kai sinulla on oikeus julkaista vaikkapa minun nimeni! En siitä pahastu ollenkaan!
Pointti taitaakin olla siinä että et edes kaivamalla löydä näistä minun kommenteistani laittomuuksia. Eikö asian laita olekin näin? Minä esimerkiksi vastaan vain sinun esittämiin "haasteisiin" ja suoranaisiin syyttelyihisi. Kun se sitten osuu ja uppoaa niin sinä raukkamaisesti teet niistä vainoamisia.
Siitä vaan, saat luvan antaa minulle nimen!! en pahastu!

Äänestä
  • ...sinua esittämään missä minä olen sinua syyttänyt, mutta vastauksesi sijaan jatkat vainoamistasi ja valheellisten syytteidesi esittämistä!

    Äänestä

...mitä olet tässäkin ketjussa tehnyt!?

Äänestä

...vieläkö se kaverisi "prokuraattori" on sun messissä mukana? Vai kuinka te muuten mainostatte?

Äänestä

;-o

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palstallavieraileva kirjoitti:

Kyllä tääkin palsta on nyt todella mennyt tylsäksi!! Onkohan syynä "nettipoliisi" joka on pidättänyt palstan "vakihäirikön"!?
Jos näin on niin koiranpalveluksen teki palstalle!
Eikö me enää koskaan täällä nähdä ihmisten oikeustajua riipaisevia kertomuksia yhden "nimeltä tiedetyn" epäreilusta kohtelusta "taiteen hiekkalaatikolla" mihin tyyppi ei ikunaan ole päässyt huolimatta hänen väsymättömistä oikeustaisteluistaan ja blogikirjoitus-avauksistaan lukemattomissa blogeissa!?

Tylsäksi varsinkin tämä palsta on mennyt kun enää ei edes "prokuraattori" jaksa nostaa kaverinsa nimeä tänne niiden näennäisen ilkikuristen "räksytysten" avulla joihin tyyppi on suhtautunut yllättävän keveästi kun pidetään mielessä ne hänen aikaisemmat suoranaiset uhkauksensa.

Palatkaa helevetissä takaisin! muuten me ei viihdytä täällä!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu