kuulokkeet hopparille

mitkä olisi hyvät kuulokkeet mulle
täytyy olla.

-halvat
-katu uskottavat
-sopia pipon kanssa tyyliin
-beisi soida tosi kovaa
-äänenlaadulla ei väliä
-ihkut
5344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tosi monet käyttää Beats By Dr. Dre -kuulokkeita

Äänestä

Parempi vaihtoehto mielestäni olisi esimerkiksi Audio Technica ATH-M50. Toki halvempia vaihtoehtoja on mutta mielestäni kyseiset kuulokkeet näyttävät kohtuullisen hyvältä, kuulostavat hyvältä ja niissä pitäisi olla varsin hyvä basson toisto. Hintaa noin 150€. Laadullisesti paljon paremmat kuulokkeet kuin Beats By Dr. Dre kuulokkeet.

Jos haluaa massiivista jytisevää bassoa niin Sony MDR-XB500 ja Sony MDR-XB700 kuulokkeet ovat hyvät. Halvimmat on XB300 laadullisesti huonommat mutta bassoa pitäisi löytyä.

V-MODA crossfade kuulokkeet ovat hyvän näköiset ja niissä on bassoa myös.

AKG K518 DJ taitavat olla halvimmat kuulokkeet, niissä pitäisi olla kohtuullinen bassontoisto. hinta noin 40€.

Äänestä
  • Aloitus oli ilmiselvä vedätys eli provo. Aina sellaisiin moni lankeaa, valitettavasti.

    Vastauksesi on toki asiallinen ja hyvin kirjoitettu, ei siinä mitään. Tuollaiset "pitäisi olla" -sanonnat kuitenkin viittaavat ei-omakohtaiseen tietoon, mutta mitään linkkejä mahdollisiin testeihin et anna.

    Äänestä

Mahdollisesti provo juu, ei sinänsä mitään väliä vaikka onkin.

Omakohtaista kokemusta on kaikista muista paitsi Audio Technica ATH-M50 mutta tätä pidetään hyvin korkeassa arvossa.
V-MODA Crossafadet on toinen mitä en ole päässyt kokeilemaan, mutta myös hyvät arvostelut saannut.

Kaikissa näissä kuulokkeissa on omaan makuun turhan paljon bassoa.
Se mikä on hyvä määrä jonkun mielestä ei välttämättä ole sitä toisen mielestä, siksi tuo pitäisi olla kommentti. Varmahan en voi olla siitä että onko jollekkin Bassheadille tarpeeksi kuitenkaan bassoa.

Tuolla on lähinnä käyttäjä arvioita, lisää löytyy jos viitsii käyttää googlea.


http://www.head-fi.org/products/audio-technica-ath-m50-studio-monitor-headphones/reviews

http://www.stereophile.com/content/audio-technica-ath-m50-stereo-headphone-review-dale

http://www.head-fi.org/products/sony-mdr-xb500-40mm-xb-diaphragm-driver-extra-bass-headphones/reviews

http://www.head-fi.org/products/sony-mdr-xb700-50mm-xb-diaphragm-driver-extra-bass-headphones/reviews

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joumään kirjoitti:

mitkä olisi hyvät kuulokkeet mulle
täytyy olla.

-halvat
-katu uskottavat
-sopia pipon kanssa tyyliin
-beisi soida tosi kovaa
-äänenlaadulla ei väliä
-ihkut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu