Leipomaan

Eikö kellään muulla ala olla olo, että voisi käydä leipomassa jotakin ns. pataan?
Kohotella oikein kunnolla tiinusta ketsuppia ja munathan ne rikotaan seuraavaksi riuskalla otteella. Lopulta päin paistinpannua sellainen patapata, niin että loppuu reseptit pääkokilta?
565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Entisajan sakinhivutusta?

Äänestä
  • Ennen linkkurilla mentiin naapuripitäjiin katteleen niitä hivutushommia. Ja kyllähän sitä hivuteltiin. Kertokaa muistojanne.

    Äänestä

Melkonen mestarileipuri olet.Kannatetaan!

Äänestä

Popeda: Mennään yhdessä Alabamaan, leipomoon!

Äänestä

Vink, vink

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyrkkirieskaa kirjoitti:

Eikö kellään muulla ala olla olo, että voisi käydä leipomassa jotakin ns. pataan?
Kohotella oikein kunnolla tiinusta ketsuppia ja munathan ne rikotaan seuraavaksi riuskalla otteella. Lopulta päin paistinpannua sellainen patapata, niin että loppuu reseptit pääkokilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu