Olen nykyään puninnut tätä omaishoitajuutta että miksi me teemme näin vaativaa ja raskasta työtä 24t vuorokaudessa.Emme ainakaan rahasta sillä palkkio on kuin pisara Itämeressä.Tulin siihen tulokseen että rakkaudesta puolisoon,vanhempiin ,lapseen.Vaikka monesti ajattelen parempi olisi puolisoni päästä pois mutta kuitenkin se luopumisen ajatuskin tekee kipeää.Moni ihmettelee miksi teen tätä,aion seuraavan kerran esittää kysymyksen että tiedätkö mitä rakkaus on?
onkohan näin?
2
224
Vastaukset
- *****
Noin minäkin ajattelen, olisi armollista jos puoliso pääsisi pois.
Mutta toisaalta menetyksen tunne tulisi voimakkaana, vaikka hidasta kuolemaa on tehty vuosia.
Samoin on intervallien aikana, vaikka tarvitsen irtiottoa välillä oman jaksamiseni takia, ei ole hyvä olla, ihan kuin tekisi jotain pahaa kun jättää hoidettavansa vastahakoisena toisten käsiin.
Tiedän että en ole korvaamaton, mutta tunteilleen ei voi mitään. - aviovaimo
Olet kuin minäkin,kun mieheni on kotona nukun paremmin eikä ole sitä ikävää ja haikeutta mikä ainakin muutaman päivän on käsin kosketeltava.
Onneksi hoitopaikka on lähellä,käyn viikon aikana ainakin pari kertaa.
Ei sitä voi tunteitaan muuttaa mutta ei he ymmärrä jotka ei ole kokeneet samaa,se on niin helppo sanoa...älä käy,älä mene ja unohda hänet siksi ajaksi.
Niin on meilläkin hidasta kuolemaa tehty kauan mutta vielä rakkaani odotta että vien hänelle yölääkkeet pian.Hän on nyt kotona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99622
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574