Eli hakusessa olisi auto joka kiihtyisi jo vakiona hyvin. Lähinnä etsin porrasperää, mutta muitakin saa ehdottaa.
(Ei bemareita)
(Ei bemareita)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Volvo T5
Bora 1.8T, ei toki mikää tykki, mutta viriteltävissä kuitenki.
Heittäkkä lisää ehdotugsii. Ajokortti taskussa puolentoista vuoden päästä ja ajattelin hommata katukilpurin valmiigs, ni kerkee duunaa sen valmiigs, et saa rauhassa ajaa, ku kortti lapasessa. Duunaan ledit kaikkiin valaisimiin ulkoo ja sisällä ja hakkaan korin tonttiin huolella, niin alas ku vaan voi. Mageet 19" Cummit iha alugs.
Ehdoteltaa myös valmiigs duunattuja katutyggejä, hinta haarukka tyyliin n 900-1200 egee.
Osta vitun urpo jopo niin voit elää 19 vuotiaaks jos joku ei ammu tyhmyyden takia.
Turha rupeen repii päätä. Mulla on tapana pistää idiootteja pataan.
Eli eli, listatkaa katukilpureita rohkeasti, joko vapareita tai sit turboja. Niin ja muistutan, et Biimeri amispellet, älkää vaivautugo.
volvo 740 ;-)
Sä siis vitun nuija luulet saavas oikeen kilpurin sun kutusella budjetilla? Mistä helvetin sairaalasta sä olet karannu?
Kenelle Esa vastaat?
Saab 9000 2.3T.
Miksi BMW ei kelpaa, kerro ihan omin sanoin? Terveisin 42 vuotias "amispelle".
Sun lienee viisainta jatkaa sen mopo-auton ratissa.
Bora kuuluu listalle: rumimmat autot top 10
Miksi minulta kysyt, en ole ketjun aloittaja?
Jos olisin töissä, niin voisin harkita BMW 325 mallia..
1.Järjettömät vakuutusmaksut 2.Lähes kaikki amisten raiskaamia patentti hirmuja 3.Eivät ole nopeita
Tolla budjetilla ei pahemmin ratakireitä saa, Mutta halvimmasta päästä japsit toyota honda on luotettavimpia /käytttökustannuksiltaan verot/vakuutukset yms. Taitaa säkällä jonkusortin golffeja kans saada, löytyy osaa ja mahollisuuksia. Vanhat volvot mutta syö bensaa vähän enemmän ku japsit. Japseis sisämelu kovempaa kun saksalaisis varuste erot. 1ominaisuus on 2 vikaa. Että siinä välillä sitte tasapainotella =)
Halvimman tehopainosuhteen saat peugeot 205 gti malleista. toki pieni auto ja bemarimiesten naurunaihe. Monet jää kyllä viivallekkin jos luulet olevan kovaki kuski. Mutta ei pökötti ensimmäiesenä mun listalla oo vaikka kyseisellä paljo ajellutkin.
Taitaa 19" vanteet renkainenn maksaa jo 1200e Ja vanteiden ostamises laatuvanteet maksaa. Muista niissä myös painoerot. Jos laatuvanne painaa 7kg ja "joku muu vanne" painaa 18kg /kpl niiin vaikuttaa suorituskykyyn ja kulutukseen 120heppases pirssis jo kummasti.
Ite suosittelen japsia tossa hintaluokassa, helppoja yksinkertasia ja sopivan vireitä kevyen korin ansiosta, vakka olis raskaampi kaasujalkakin niin menovettä menee vähemmän ku bemareis tms. 5000 budjetti asia on sitte jo eri 10saa jo sitte kunnon subarun =P
Ei sen vanteen paino vaikuta juurikaan suorituskykyyn. Suunnilleen saman verran kuin muutkin painoerot. Inertiat on niin pieni tekijä auton kiihtyvyydessä. Toki pienissä tehoissa jokainen kilo merkitsee jotain.
Mersu w 124 3,0 diesel turbolla.
http://www.nettiauto.com/mitsubishi/lancer/6265498
Tuollaisesta lancerista saa helposti yli 300hp. Itellä ollu kaks. Toi siksi niin halpa kun ajettu vähän enemmän. vakiona 260hp. Lähes sama kuin evolution 4 (tämä 3 gsr).
Jos idiootilla on max 1200€ niin ei tosta hirveen kireetä saa.
Supraa oisin ehottelemassa, mutta jos pieni budjetti niin en osaa sanoa hyvää silloin. MK4 supra 2jz mosalla kestää mainiosti yli tehojen tuplauksen (600-700hp) ainakin mitä omistajia kuunnellut ja muualta lukenut, mutta huonoilla huolloilla ja väärällä pidolla saa kaiken hajoamaan. :)
Oikeastaan huonoja kokemuksia ole tuosta mk3 7mgte suprastakaan. Miinukseksi korkeintaan laskisin, että raskas auto sportiksi. EIpä tuo näytä menoa haittaavan.
Myin just äsken Opel Vectra 2.5L V6. Vuosimalli oli 2000. Kevyt auto ja 170Hv. Auto tuntui todella ripeeltä ja mukavat murinat.
täs ois muutama vaihto ehto
1. vw golf 1.8t
2 . vw golf 2.3l
3. vw golf 2.8l
4. volvo s60 R
5. volvo s/v40 t4
6. saab 9.3 2.3l
BMW 328i vuosmali 96
Sama häirikkö postaa tälle palstalle jatkuvasti kilpailijansa linkkejä. Hän yrittää saada ihmiset haukkumaan uhriaan piilomainostamisesta. Miksi Ylläpito ei bannaa provoilijaa?
Kilpailija(?) postaa tänne koko ajan halvalla autoja myyvän liikkeen linkkejä. Tuon häirikön tarkoitus on yrittää saada ihmiset haukkumaan uhriaan mainostamisesta.
Jokainen tätä palstaa seurannut ymmärtää, että mikään liike ei hehkuttaisi täällä itseään, kuten tuo provoilija nuo "mainokset" yleensä esittää.
Miksi Ylläpito ei bannaa kyseisten linkkien massapostittajaa?