Uusi katsastus?

Kääriäinensepi

Milloin aukeaa uusi katsastusasema??

18

1837

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naisii namusii kat

      Missä, kenen , mikä , milloin, mitkä hinnat?

      • persmaikku

        No ompas kallis paikka.


      • Jouni lappeenrannasta
        persmaikku kirjoitti:

        No ompas kallis paikka.

        Sukkulakadulle tulee Autokatsastus Lappeenranta Oy nytkatsastamaan.fi. Hinnat ovat ainakin kohdillaan. Oman kiesin katsastus 50€ pakokaasumittauksilla.


      • yx muija
        Jouni lappeenrannasta kirjoitti:

        Sukkulakadulle tulee Autokatsastus Lappeenranta Oy nytkatsastamaan.fi. Hinnat ovat ainakin kohdillaan. Oman kiesin katsastus 50€ pakokaasumittauksilla.

        Jepjep!
        Siellä miekin kävin viime viikolla. Ja se hintahan oli p.k.mittauksineen sen 50euroa. Imatran katsastuspaikkoihin en enää mene. Kahtena vuonna LPR:ssa olen käyttänyt ja jatkossakin sen teen.
        Palvelu oli ystävällistä ja nopeaa.


    • kaltoinkohdeltu

      Heh, jos henkilökunta sama kuin Mansikkalan Katsastuksessa, niin en ikinä käytä heidän palvelujaan! Sikakallista ja töykeää, välinpitämätöntä "asiakspalvelua".
      Lappeenrannassa parasta!

    • lappeenrantaan

      Hintavertailua;

      Yhteishinta: 69 euroa
      K1-Katsastajat Lappeenranta, Hyrymäki

      K1-Katsastajat Lappeenranta, Harapainen

      Yhteishinta: 70 euroa
      Autokatsastus Lappeenranta Oy


      Yhteishinta: 76 euroa
      A-Katsastus, Lauritsalan katsastusasema

      A-Katsastus, Lappeenrannan katsastusasema


      Yhteishinta: 82 euroa
      Etelä-Savon Katsastus/ Puumalan sivutoimipiste

      Yhteishinta: 92 euroa
      Simpeleen katsastus – Ajoneuvokatsastus Ylö
      Yhteishinta: 99 euroa
      Leirin katsastus

      Yhteishinta: 107 euroa
      A-Katsastus, Imatran katsastusasema

      Imatrankosken Katsastus
      107€

    • Kääriäinensepi
      • trtewte

        Ennustan hiljaisia aikoja näille imatran kahdelle monopolifirmalle :)


    • Piha kaatopaikkana?

      Ei sinne viitsi mennä kun piha on jotain traktoreita ja kuorma-auton romuja täynnä... roiskuu vielä kaminaöljyä lahkeelle...

    • Jomppa47

      Ne pojat työllistää autokorjaamoja ihan kivasti, välyksiä löytyy vaikka mistä, jopa korjaamotkin ihmettelevät..

      • K.atsastaja

        Itse olisin huolissani lähinnä autoasentajien ammattitaidosta jos eivät löysiä löydä. Katsastajat on koulutettu etsimään välykset mm. nostokohdat oikein valitsemalla.


    • volvo450tkm

      Eipä oo ollu miu autossa?

    • Eikannatamennäsinne

      Täys idiootti katsastaja, oli jäänyt vikakoodi kuittaamatta ilmastoinin kompuran vaihdon yhteydessä eikös tää pelle hylkää tämän takia,kävin kuittaamassa korjaamolla ja kyllä ihmettelivät kovasti hylkäystä.No saivathan lisää rahaa uusinta näytöstä.

      • U.telias

        Mistä asemasta puhut?


    • Anonyymi

      Onks Imatrassa yhtään parempaa katsastuspalvelua missä vanhasta autosta ei yritetä väkisin teetättää uutta vaan asianmukaiset korjauskohteet etsitään ilman, että väkisin etsitään vikaa tai autoa rääkätään kaasu pohjassa tai raudalla hakataan niin kovaa peltiin että pahaa tekee? Eli vain asiallinen katsastus ilman turhia v*tt*ilu*a tai väkisin vikojen etsimistä ku*i päässä?

      Älkää menkö A-katsatus Leiri ellei ole tosi uusi auto tai ehkä ei sittenkään! Olkaa tarkkana ainkin! Säälittävää myös kuinka eivät hyväksy negatiivisia googlearvostelujakaan joten keskiarvo harhaanjohtavasti 4,2 tuolla huonon palvelun asemalla, koska vain hyvät arvostelut hyväksytään.

      Katsastuksen lopussa lyötiin todistus kouraan kiireessä täynnä keksimällä tehtyjä korjauskehotuksia ties mistä pienestä, että saivat väkisin hylättyä koko auton! Näin samalla sai kierosti menettelemällä lisää korjauskehotuksia muutettua hylätyksi, koska ne 4 korjauskehotusta täytti osittain vääryydellä keksimällä ties mistä sanomista! Koko käynnistä huokui halu löytää lain vaatimassa tarkastuksessa keksimällä mahdollisimman paljon vikaa eikä niitä oikeasti liikenneturvallisuutta haittaavia vikoja tai oikeita hylkäyskohteita. Nuori katsastaja halusi päteä!

      Vuosia käynyt Leirin katsastuksessa ja ollut tyytyväinen palveluun. Ihan asiasta tulleita olleet hylkäykset/korjaukset silloin kun niitä ollut eikä turhaa väkisin vian keksimistä.

      Nyt oli k**s*päinen vastavalmistunut ylimielinen katsastaja, joka keksi virnuillen kaikesta turhasta korjauskehotuksia 4 kpl ja loput sitten hylätyksi.

      Valitukset jo tehty A-katsastukselle ja Traficomille. Bensa-autoa huudatettiin tarpeettomasti 6000-6500 rpm tuntumaan vaikka päästöt asettuivat kohdalleen helposti. Ei ole ennen tuolleen revitetty moottoria katsastuksessa! Lisäksi järeää rautaakin sitä kankea paukutettiin kupeisiin/pohjaan normaalia kovemmalla voimalla että ääni teki pahaa ja teki mieli pyytää keskeytystä ja viedä muualle auto.

      Tää uus tyyppi varmaan löytäisi uudestakin tehtaalta tulleesta autosta paljon korjauskehotuksia. Ehkä tuo hänen into ja pätemisen tarve laantuu kun hän 10-20 vuotta näitä romuja siellä tutkii. Niin ja lähtiessä ei edes tervehditty että palvelun taso romahtanut.

      Vien toisaalle jälkitarkastukseen ja testattava onko muualla parempaa palvelua! Valitettu jo Traficom ja A-katsastus. Tehkää ihmeessä muutkin valitus jos koette että palvelu oli huonoa ja autoa rääkättiin asiattomasti. Googlearvostelut itse valikoivat vain jättäen kierosti hyvät arvostelut julkaistuksi antaen väärän kuvan! Vääryyttä itse ainakin koin Leirin asemalla :(

      • Anonyymi

        Leiri ei ole Imatralla.
        Opettele laittaa vinkumisesi oikeelle palstalle


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      3043
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1789
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1744
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      1590
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      76
      1512
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      333
      1406
    7. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      77
      1251
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1248
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1082
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1035
    Aihe