Minulla on vm 06 Mondeo- sedan.
Siinä on tuulilasin lämmitys, tosin ei toimi kuten ennen.
Tuulilasi lämpenee tasan puolet, onneksi kuljettajan puoli. Apumiehenpuoli jää kylmäksi.
Onko muuta vaihtoehtoa kuin tuulilasin rikkoutuminen
Mondeon tuulilasin lämmitys
11
4242
Vastaukset
- sepposeppä
Vastuslanka poikki. Tuskinpa tuota korjata voi muutoin kuin uusimalla lasin.
- ota lainaa
Ja maksaa maltaita-- ei alle 1000 ekun selviä...
- Mondeo2.5V6
Vaihdoin kesällä lämmitettävän lasin Mondeo vm.2004. Hintaa tuli tasan 500€
- mondeo2
Mondeo2.5V6 kirjoitti:
Vaihdoin kesällä lämmitettävän lasin Mondeo vm.2004. Hintaa tuli tasan 500€
Ei muuta kuin kuukkeloimaan. Vaihdatin juuri lämmitettävän lasin 350,-. Jonkun sortin kusetusta 1000,- hinta, vai liekö provo.
- ja sitten
mondeo2 kirjoitti:
Ei muuta kuin kuukkeloimaan. Vaihdatin juuri lämmitettävän lasin 350,-. Jonkun sortin kusetusta 1000,- hinta, vai liekö provo.
MK4 lämmitettävä sävylasi äänenvaimennuskalvolla 670 ekee vaihdettuna.
Olisiko jo tuossa vuosimallissa omat sulakkeensa tuulilasin vasemman ja oikean puolen vastuslangoille. Uudemmassa 2007 mallissa näin on.
"F34 40 oranssi Lämmitetty tuulilasi, vasen puoli
F35 40 oranssi Lämmitetty tuulilasi, oikea puoli"
ks.sivu 197
http://www.fordservicecontent.com/pubs/content/~WO7MND/~MFI~LFI/pdf/FI_FI07MNDog1e.pdf- 96 kutosessaki!
on sulakkeet molemmil ja samas paikas rele!Aloittajal on käyny ihme,kun yleensä juuri kuljettajan puoli pimeenee!
- proput palanu jo!
Ei provoilla ole lainkaan sulakkeita!!
Jos meni kerralla pimeäksi, niin sulake tai liitin.
- lasiseppä
liitin irti tai hapettunu lasi jaettu kahteen sekmenttiin.ota pyyhkiät irti lähtee lyömallä varteen tai käytå ulosvetäjää.helpompi tässä tilanteessa.irrota muovi osat.5kpl torkseja muovin alareunassa.sitte kynnet lasin ja muovin väliin ja repäset irtoo helposi.sitten näet liittimet.jos ei irti irrota ja suhauta crctä
- Anonyymi
Sulakkeet tais olla konehuoneen puolella molemmille lasin puolille oma. Ja rele löytyy myös konehuoneen sulakerasiasta. Valojen rele vieressä jolla helppo ja nopea poissulkea relevika.
Mk3 Mondeo
Tämä vain tähän, kun ei heti google kertonut tuota releen sijaintia, piti itse selvittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854578
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173572Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102784En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392113Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1101316