Ajojahtien aikakausi !

internetinsurma...

http://www.iltalehti.fi/digi/2014012617969106_du.shtml?utm_campaign=uutisboksi&utm_source=telkku

Oliko tytöllä jo kyseinen häiriö jo olemassa ennen hyväksikäyttöä. Vaikea uskoa että lapsi joka esittelee itseänsä toisen käskystä on tervemielinen. Olitteko Te itse 12v näyttämässä itseänne jokaiselle ihmiselle joka kauniisti pyysi. Tuskimpa. Joten asiantuntijoiden lausunnot että tytön mieli on hyväksikäytöstä "vammautunut" on hölynpölyä.

Entä tämä 16v poika. Onko tutkittu hänen mielenterveyrttä, eli oliko hän tekohetkellä henkisesti mahdollisesti 12v tasolla, tai jopa alle sen. Tuomittiinko poika "vammaisena" tekoonsa.

Molemmat olivat siis vielä lapsia ja tutkiskelivat omaa seksuaalisuutta internetin välityksellä, ilman ruumiillista kontaktia. Täten Me Suomalaiset Oy kansalaiset pidämme tuomiota lainvastaisena.

Huom! Ruumiillinen hyväksikäyttö on joka tilanteessa väärin ja rangaistavaa!

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äimän käki

      Nuo traumatisoitumiset ovat kotitekoista kukkahatturetoriikkaa olman minkäänlaista todellisuuspohjaa.

    • tuskinkaanhanko

      Kirjoita jatkossa oikein- tuskiNpa.

    • tuskinpaska

      Huima neljän vuoden ikäero pilasi elämän. Jos sukupuolet olisivat olleet toisinpäin mitään lööppejä ei olisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      223
      6583
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      111
      4993
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      145
      4748
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      45
      3216
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      104
      2873
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2319
    7. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      69
      1823
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      135
      1808
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1704
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      58
      1565
    Aihe