Meidän puolivuotiaalle vauvalle tuli kummaa ihottumaa, muttei varsinaista kuumetta. Ihottuma on ollut jo yli viikon. Käytettiin lääkärillä, joka meinasi vauvarokkoa, kun ihottuma on ollut sellaista pistemäistä, tosin joka paikassa ja välillä laikukasta. Pitäis mennä ohi n. 3 pv:ssä, mutta edelleen vauvalla on sitä ollut yli viikon. Kuulemma ruoka-allergiassa olisi yhteys vatsavaivoihin, joita vauvalla ei ole. Voiko vauvarokko kestää yli viikon ja pitääkö olla kuumetta? Kokemuksia!
Kokemuksia vauvarokosta?
Zhoudini
1
317
Vastaukset
- äitix5
Meillä on jokaisella 5 lapsella ollut sellainen vauvarokko, että ensin muutaman päivän korkeaa kuumetta, lopuksi niitä pieniä näppylöitä/ihottuman tapaista. Se meni kyllä pois parissa päivässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266410Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716243Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766205Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3444002Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482425Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42365Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131329
- 1871138
- 64970