Kyllä on mennyt tuomarien arvostelukyky alas, kun taas tuo diivojen diiva Suvi Teräsniska on saanut tuomareilta ja kansalta voittajuuden iskelmästä. Mikä ihme tuossa ikävääkin ikävämmästä diivajollottajassa niin paljon miellyttää kansaaa ja tuomareita. Sekö, että on Paula Koivuniemen tyyluinen diivailija ja täysin mitäänsanomaton tyyppi! Kyllä on vajottu musiikkimaussa tosi alas! Yäk!
Iskelmän voittaja
8
172
Vastaukset
- iskelmä
Samaa mieltä,Eihän siellä palkittu ketään iskelmälaulajaa,eihän palkituista kukaan edes laula iskelmiä.
- Suvin ihailija
Huom....Suvi ei nyt vaan satu olemaan diiva,oikein mukava pohjoisen ihminen,luonnollinen,ei mikään ylipyntätty niinkuin jotkut esiintyjät,ja onhan Suvilla jo nuoreksi laulajattareksi paljon meriittejä,levyjä ....ihan oikea valinta...hyvä iskelmä!!!!!
- <z<<z<<
Suvin kaltaisiahan ne on kaikki nämä nykyiset piipittäjät ,jota joku kutsuu muka laulajaksi.
- Hyh hyh
Huom! Suvi nyt vaan sattuu olemaandiivojen diiva. Vaikka on pohjoisen tyttö, niin mukava ja luonnollinen ei missään tapauksessa ole. Kulkee nokka pystyssä ohi eikä ole näkevinäänkään, kun pyytää korttia muistoksi. Sillä on vaan ympärillä ne, jotka se itse haluaa ympärilleen. Kaikki muut ovat sille ilmaa!
- Piipittäjä!
On se kumma miten joka ikinen aikakauslehti hehkuttaa tuota diivakin diivemman suvi teräsniskaa palstoillaan. Olipa jo kaupalliseen Pirkka lehteenkin eksynyt ylsityshymni tuolle surkeaakin surkeammalle piipittäjälle. Kyllä on Suomen kansan musiikkitaju lentänyt taivaan tuuliin. Eräs amerikkalainen todella upea ääninen laulaja tuumasi tuota piipittäjää kuultuaan, että onko tyyppi jotenkin sairas, kun ei osaa laulaa, vai onko pelleilyn takia aloittanut muka laulamisen!
- rasittavaa
Teräsniskan musiikki ihan kamalaa vollotusta ja aina vaan voittaa kaikki palkinnot kaikista kilpailuista mihin vaan kehtaa osallistua.. niin yksipuolista ja kaikkialla soitetaan ja hehkutetaan "suomen tämän hetken ykköslaulajaa!"
- njaa-a.....
Minusta Suvi Teräsniska on niitä harvoja suomalaisia uudemman polven naisartisteja joka ei laula huokailemalla ja hönkimällä.
- Hyh hyh
Niinpä tosiaan! Sinä sanoit totuuden, että SuviTeräsniska laulaa huokailemalla piipittäen ja hönkii surkeasti yrittäessään laulella mukamas! Menisi oikeisiin töihin ja jättäisi laulamiset ammattilaisille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583683Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j713055Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin522243Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.121409Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m631188- 801078
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1941Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23921Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55915- 47902