Keravalta omakotitalo alle 150 000€. Todellinen sijoittajan unelma !
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&list_id=13908441328370&itemcmd=move0&listSize=34&doListClickStat=true&itemgroup_id=50.1&itemgroup_id=50.7&item_id=41.2188855
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&list_id=13908441328370&itemcmd=move0&listSize=34&doListClickStat=true&itemgroup_id=50.1&itemgroup_id=50.7&item_id=41.2188855
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eipä osta edes venäläinen,kun ei ole omaa maata,pitää olla omaa maata että velivenäläinen saa kaapattua kappaleen suomesta.
Mahdoton myytävä tuolla hinnalla ja rakennusoikeudella.
Kukaan ei maksa 900 €/rakennusoikeusneliömetri (149.000 30.000 purkukustannukset) Tuusulan rajalla sijaitsevasta postimerkin kokoisesta vuokratontista.
Kannattaa huomioda, etä rakennus on jo ylittänyt järkevän korjaamisen iän, eli se on pakko purkaa.
Kyllä valesokkelin voi korjata. Se kyllä vaatii paljon työtä ja osaamista, mutta ei todellakaan mahdotonta.
Jos tuo talo on terve ikkunoista ylöspäin, niin 50 000€ investoinnilla tuosta saa priimakuntoisen omakotitalon.
Enpä ole ennen nähnyt tuollaista, että on tiiliverhouksenkin alaosa vaihtanut väriä! Lienee märkinyt vähän enempikin, jolloin seuraava kysymys on, että mikä on väliseinien tilanne? Lattia näyttää suht kivalta, mutta onko vaan laitettu uutta vanhan päälle?
KPH ja sauna "alkuperäiskuntoiset" eli remontin tarpeessa. Vesieristykset puuttelliset, joten tod. näk. pientä laittoa löytyy tältäkin saralta. Keittiökalusteet vanhalla mitoituksella (vain ovet uusittu) joten tämäkin menee uusiksi. Näihin sisäkorjauksiin toiset 50 tonnia. Siis ilman, että tarvii alkaa väliseiniä/lattioita korjaamaan. Tai että yritetään päivittää pintamateriaalit (nuo paneloinni yms. 80-luvun hirvitykset) tälle vuosituhannelle.
Ilmanvaihto painovoimainen. Toki tiiveys on mitä on = ilma vaihtuu. Mm niiden valesokkelien kautta.
Unelma onnesta.
Se on monella tuo valesokkeli,ihmiset vaan osti ja osti ja osti ihan päätmärkänä ymmärtämättä viime vuosina mitä on tullut ostettua.
Tuosta ei maksa kukaan vaan sen myyjän pitää maksaa sille joka ottaa tuon tontin että pääsee vuokraa maksamaan.
Eli siirtää vuokran maksajan ja hänen kontolleen purkamisen,kukaan ei saa lainaa tuohon ja kukaan terve ei osta käteisellä.
tollasta mä olen aina halunnut !
niin minäkin unelmien täyttymys.
Unelma onnesta ja uudesta tulevaisuudesta lienee melko arvoituksellinen.
Näkemättä ja purkamatta .
Ei tuosta kyllä montaa euroa voi maksaa.Itse en maksaisi mitään.