peli kaatuu

Mistä ratkaisu, kun FFX aina välillä tilttaa tiettyyn kohtaan? Latauksen yhteydessä jää vain musta ruutu ja musiikki soimaan, eikä auta muuta kuin resetoida konsoli. Esim "Gagazat"-vuorella kun Kimahrin pitäisi taistella Birania vastaan. Peli ei ilmeisesti pääse siitä etenemään muuta kautta.
4386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

peli taitaa olla aika pahasti naarmuilla

Äänestä
  • Vasta ostin pleikan ja pelin, joten ei ole naarmuilla. Mutta ongelma kuulostaa naarmujen aiheuttamalta, vai?

    Äänestä

  • player-J kirjoitti:

    Vasta ostin pleikan ja pelin, joten ei ole naarmuilla. Mutta ongelma kuulostaa naarmujen aiheuttamalta, vai?

    kokeile laittaa pleikka joskus toiseen asentoon saattaa auttaa joskus... ja kokeile lainata joltain FFX ja kokeile sillä jos ei sillä cd:llä toimi ni sit on pleikas vika... sulla pitäis kyllä olla takuu voimassa jos kerran ostit sen vasta äsköttäin... niin saat uuden tilalle kaupasta tai ainakin pitäis saada....

    Äänestä

pelisi on vähän niinku huono kuntoinen.
tehtävissä ei ole muuta kun suorittaa jonku toisen pelillä tämä kohta. tai osta uusi peli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


player-J kirjoitti:

Mistä ratkaisu, kun FFX aina välillä tilttaa tiettyyn kohtaan? Latauksen yhteydessä jää vain musta ruutu ja musiikki soimaan, eikä auta muuta kuin resetoida konsoli. Esim "Gagazat"-vuorella kun Kimahrin pitäisi taistella Birania vastaan. Peli ei ilmeisesti pääse siitä etenemään muuta kautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu