Paljon on puhuttu siitä, että sellaisilla ihmisillä, joilla ei ole kykyä eikä ilmeisestikään edellytyksiä pitää koiraa/koiria, saavat niitä pitää kenenkään siihen puuttumatta. Tänään lenkillä tuli sellainen koiran omistaja kohdattua.
Omistaja ei mitenkään reagoinut siihen, että koira kävi kiinni käsivarteeni aiheuttaen siihen ruhjeen. Onneksi vahingot jäivät pieniksi paksujen lenkkivaatteiden ansiosta. Toivottavasti koirat eivät käy pienten lasten kimppuun, joiden naama on aikuisen käsivarren korkeudella.
Toivottavasti joku puuttuu asiaan ennen kuin isoja vahinkoja syntyy! Olen itse kasvattanut kolme koiraa viimeisen 30:n vuoden aikana eikä niistä ole tullut vihaisia.
Varokaa koiraa Käyräkatu 1:ssä!
Koirakuri?
2
202
Vastaukset
- rauhanmies kauriala
eikö sitä koiraa pystynyt tarttumaan kurkusta ja kuristamaan kuoliaaksi? Oliko niin iso? Sellaiset pitää sitten puukottaa tai ampua.
Itselle on pari kertaa käynyt vastaantuleva koira käteen kiinni, mutta molemmilla kertaa onneksi selvittiin koira kuristamalla, eikä tarvinnut taskuveitsen kanssa sotkea.
Omistajalle sitten toki laskut perään lääkärikuluista ja rikkoontuneista vaatteista, jos koiransa seurassa edes kulkee!- Piku2078
Eniten olisin huolissani näillä pikkukaduilla kulkevista pienistä lapsista ja nuorista! Tämä on edesvastuutonta toimintaa taajama-alueella!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496459- 322312
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101333Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.821263- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke10838