Eli tossa pari viikkoo sit ostin uuden läppärin HP Pavilion 17" ja muistin viikonloppuna että minulla on (ei paljon) pelattu GTA IV asensin sen ilman ongelmia. Sitten painoin sitä GTA IV kuvaketta ja klikkasin PLAY painiketta ja rupesi valittamaan jotain erroria. Googlasin ongelman ja asensin jonkun windows live päivityksen. Yritin painaa PLAY mutta ei toiminut. Löysin toisen GTA IV kuvakkeen ja painoin sitä ja pääsin peliin. Tein ensimmäisen tehtävän ja yritin tallentaa. Mutta se valitti, että GTA IV pitää päivittää että pystyy tallentamaan pelin. Kokeilin sitten päivittää. Laitoin Windows Liven tunnuksen ja salasanan ja jatkoin. Sitten siihen tuli palkki ja sen jälkeen siihen tuli error teksti. Että mikä on ongelmana?
GTA IV GFWL Ongelma
GTAIVerror
2
121
Vastaukset
- ErkkieiostaHP
Ostit sit hoopeen...
Vika on Games for Windows Live -ohjelmassa, joka pitää asentaa uusimpana versiona, sen päivitys ei onnistu vanhasta versiosta jostain syystä. Poista siis nyt se Games for windows Live ja kaikki sen jäljiltä jäävät kansiot ja lataa uusin versio tuolta:
http://www.xbox.com/en-US/LIVE/PC/DownloadClient
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 666331
- 645717
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1334878- 623995
- 143865
- 363277
- 693051
- 622911
- 772689
- 482015