Kansalaisaloite ympärileikkauksesta

Olisiko aika kieltää tuo lasten silpominen myös Suomessa?
Olemme sentään jo 2010-luvulla.

Yksinkertainen, hyvä aloite.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/726

Allekirjoittamalla voi vaikuttaa.
197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Erinomainen aloite, allekirjoitettu on. Tämän aloitteen soisi menestyvän. Kiitos että otit tämän tärkeän asian esiin.
Levittäkää kaikki ihmiset sanaa tästä aloitteesta, mainostakaa sitä twitterissä, facebookissa ja kaikkialla missä voitte.
Allekirjoittamalla todella voi vaikuttaa, siitä tuoreimpana esimerkkinä rattijuoppousrangastusta koskevan aloitteen eteneminen eduskuntaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunnustaa kirjoitti:

Olisiko aika kieltää tuo lasten silpominen myös Suomessa?
Olemme sentään jo 2010-luvulla.

Yksinkertainen, hyvä aloite.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/726

Allekirjoittamalla voi vaikuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu