katsos mitä mustalaisnainen teki, siivos palstaa. kukahan hän on, varmaan tuon sekarotuisen kaveri, varmaan itsekin seka rotuinen, ei me muut olla kaajeita jos sekarotuiset on, eikä meillä ole kaajeen tapoja jos sekarotuisilla on, mutta ei aitolla kaalolla.
hienot tavat oli sekarotuisella kun jutteli furano kaalosta, onko se kaaleen tapa, siinähän sinä paljastit itsesi niin kuin furano sanoi
eikä ollut poitsu jesajaa
hienot tavat oli sekarotuisella kun jutteli furano kaalosta, onko se kaaleen tapa, siinähän sinä paljastit itsesi niin kuin furano sanoi
eikä ollut poitsu jesajaa
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ensinäkin tiedoksi, olen kyllä ihan "täysrotunen" ja vaikka en olisikaan, niin en olisi sinua huonompi.
Kommentit oli niin hulluja ja antoi meistä kaaleista ihan tinalon kuvan. Pakkohan ne oli poistaa. Olen jo kehottanut niin tummia kun vaaleita, kommentoikaa, mutta pysykää asialinjalla.
Tiedoksi kaikille, mustalaisuuden mitta on se, että jokaista hyväksytään sellaisenaan kun hän on, rodusta riippumatta. En ole ikinä kuullut, että mustalaisuutta olisi se, että puolikkaita ei hyväksytäisi tai sitä että arvostellaan lähimmäisiä.
On vaikeata vaatia hyväksyntää keneltäkään, kun ei itse hyväksy ketään, ei edes puolikkaita. Mustalaisuus on sydämessään ja sen pohjana on kaunis hyvä käytös ja kaikkien tasapuolinen kohtelu!!! Ei mustalaisuus ole sitä, että ihmisiä yrmitään ja pilkataan. Asioista voi puhua ja olla eri mieltä, mutta asialinjalla. Jos joku on eri mieltä kun sinä, niin ei se hänestä suomalaista tee.
Ehkäpä sun kannattaisi poistaa laput silmiesi edestä ja ajatella asiota vähän laajemmin.
Muistakaa, että hieno käytös on mustalaisnaisen - tai miehen kunnia!
Siunausta sinulle ja kaikkea hyvää!!!
Kuule sinulla on pitkä vieteri,minusta tämä -kyseinen henkilö on pahasti psyyke-vammainen.
Mutta siunataan häntä, että hänkin ymmärtäisi lähimmäistään.Ja eikä ajattelisi vain omaa itseään. terveisin Utelias
naa naa ei ollut siittä kyse, kaikki on samalla viivalla, mutta ei pidä mennä siis no joka ei ole täys verinenn niin neuvomaan täys veristä, ymmärkö, ei reki saa mennä varsan edelle, niin kuin tossa kävi.
"Jos joku on erimieltä kuin sinä ei se hänestä suomalaista tee." Ahaa, oletteko jotenkin suomalaisten yläpuolella? Etkö juuri puhunut tasa-arvosta? Taisi tulla se todellinen mustalaisnainen vahingossa esille. Vastaapa tähän? Voi sinua jeeroa!
Lueppa kirjoitukseni oikein ajatuksen kanssa.
Luettuasi varmaan huomaatkin, että ketään ei nosteta eikä lasketa.
Siinä lukee myös, että mielipiteitä pitääkin tuoda esille, mutta ei herjaavassa muodossa, joten siinäkään ei ole rajannut ketään olemaan samaa mieltä kansasi.
Mukavia lukuhetkiä sinulle
Luin uudelleen useampaan kertaan. En pääse ajatuksesta mihinkään, että paljastit sisimpäsi. Olet suomalaisvastainen, vaikka muuta väität. Tein kuten pyysit niin teeppä sinä kuten minä pyydän, tutki asenteitasi!!! Vai riittääkö kaalon tytön ylpeys?
Vastaa nainen!!