SOITTOÄÄNI SAMSUNG GALAXY ACE 3:EEN

Voisiko kiltti vapunen kertoa vielä, että mitenkä k.o. kännykän sim-kortille tallennetun netista tekstiviestillä hankitun äänitteen saa SOITTOÄÄNEKSI. Eli mihin mennään, mitä painetaan ja kuinka kauan?
8129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oletko varma että se viesti on sim-kortilla? Sim-kortille ei voi tallentaa multimedia viestejä joissa on mediaa mukana.

Äänestä
  • Puhelin näytti: tallennettu sim-kortille. Kiitos silti Sinulle kaikista neuvoista. Tämä
    pirunmoinen rumba ei olisi alkanut, enkä joutuisi olemaan Sinun ja muidenkin
    hyväntahtoisuuden varassa, mutta kun tuo Danske Bank meni muuttamaan
    systeemejään, niin etten pääse enää ensi kuun jälkeen vanhalla Nokia C5:lla
    nettipankkiin.

    KIITOS AVUSTA

    Äänestä

Katso viestit sovelluksen asetuksista voiko sieltä saada esille sim-kortin viestit.

Äänestä
  • Saatuani soittarin viestinä avasi viestin ja painoin sitä. Sitten painoin AVAA URL-osoite, jolloin tuli esiin VIESTIVAIHTOEHDOT ja Kopoi SIm-kortille, jota painoin, ja näkyviin tuli Kopioitu Sim-kortille. Menin ohjeesi mukaan asetuksista järjestelmähallintaan ja sitten Sovellutusten hallintaan, eikä näkyviin tullut mitään muuta kuin LADATTU. Tässä luettelossa ei ollut mitään sim-kortin viestiä.
    Sorry. Liian vaikea vanhemmalle naisihmiselle.

    Kiitos kummiskin

    Äänestä

Sis tarkoitus oli mennä viestien asetuksiin.

Avautuuko tuo url nettiselaimeen?

Äänestä
  • En pääse edes viestien asetuksiin. Eli lopetan tämän infon vonkaamisen. Yritän löytää jonkun 15-vuotiaan sällin in live, joka kertoo minulle kännykästä pitäen, mitä tehdä ja mitä painaa jne. jne

    Kiitos kummiskin vielä kerran.

    Äänestä

Juu helpompaa olisi neuvoa "livenä" kun kännykkä on kädessä.

Äänestä

Tätä Samsung-keskustelua muutaman päivän seuranneena ei voi kuin ihmetellä,
kuinka paljon käyttäjillä on ongelmia. Ei tätä Samsung Galaxy Ace 3 -puhelinta voi sanoa kovinkaan käyttäjäystävälliseksi. Olen itse käyttänyt useita eri atk-ohjelmia,
pääasiassa kaupallishallinnollisia, ei mikään niistä tuntunut näin julmetun hankalalta oppia. Voi olla, että se toinenkin harmaa aivosoluni tekee kuolemaa.
Kiitos silti vapuselle ja kaikille niille, jotka ovat vaivautuneet kirjoittamaan tälle palstalle infoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toinen törppö kirjoitti:

Voisiko kiltti vapunen kertoa vielä, että mitenkä k.o. kännykän sim-kortille tallennetun netista tekstiviestillä hankitun äänitteen saa SOITTOÄÄNEKSI. Eli mihin mennään, mitä painetaan ja kuinka kauan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu