Mitä turkista alanyasta

Turkin ensikertalain

Hei... Ooon lähös tos huhtikuussa turkkiin alanyaan ja täs mietin että mitäs kannattas ostaa sieltä basaareilta, kaupoilta, markkinoilta ym.. Haluisin sieltä itelle konverset.... Ei olis välii vaikka oliskin feikit mut mistä saa ja miten halvalla ja riittääks et ottaa noin 400-500€ mukaan?? Aaatttelin et jos otan esim ton 400€ mukaan niin vaihtaisin noin 300€ turkin liiroiks? Oisko mitää vai pitäskö vaihtaa vähän enemmän... Ku oon kuullut että liroilla tulee halvemmaksi maksaa. Nii ja sitten missähän päin tämmönen hotelli on ku Lavinia Apart on?? Onko miten hyvä ja miten pitkiä matkoja esim markkinoille, basaareihin, ruokakauppaan?? Nii ja tosta ruokakaupasta sitten tulikin mieleen että saako sieltä tuoda ihan hedelmii siis tuoreita ja esim kuivattuja taateleitaym..???
Kiitti kaikille

4

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alanyan ensikertalai

      Ja hei sori en osannu pistää tätä juttuu tonne Alanyan puoleiselle palstalle.... Sorry... Ja hei missä päin tota mun hotellia olis lähin ranta ja minkä niminen??? Ja löytyykö rannalta kauniita kiviä ja simpukoita?? Kerään mieluusti matkaan siskolleni!

    • toi sama

      Vastatkaaa nyt mulle!!!!!!!!!!!!!

    • Merve22

      Saat varmasti vastauksia jos käyt kirjoittamassa tämän saman Alanya palstalle. Hotellin sijainnin näät matkanjärjestäjän sivuilta siellä on varmasti kartta !! Rahasta sen verran että kannattaa vaihtaa vähän kerrallaan liiroiksi. Ensimmäisenä päivänä menee rahaa aina enemmän, mutta se tasaantuu ku opit käyttämään.400-500 riittää hyvin, jos et nyt aivan mahdottomasti ala shoppailla. Hedelmiä saa tuoda, mutta esim juustoja ei. Näistäkin löydät tiedot tullin sivuilta. Basaareilta löytyy mitä vaan ja hinta riippuu siitä kuinka osaat tinkiä. Alanyassa on myös kiinteähintaisia kauppoja ja niissä on mielestäni paljon mukavampi ostella.

    • turkin ensikertalain

      Okei kiitti!!! :))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      45
      7352
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4068
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3605
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3120
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2806
    6. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2307
    7. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2299
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2248
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe