paperit

mitä papereita pitää tämän viikon tiistaista lähtien olla kaksittain niiralan tullissa venäjän puolella kertokaa kuka tietää luin tapauksen karjalainen nimisestä sanomalehdestä
että oli ollut pitkät jonot näiten takia.
2330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli kuljettajan siis on pitänyt täyttää mennen tullen kaksin kappalein noita tulliselvityskaavakkeita, eli ei sen ihmeellisempää!

Äänestä
  • ainoastaan mennessä kaksin kappalein ei tulomatkalla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksi kirjoitti:

mitä papereita pitää tämän viikon tiistaista lähtien olla kaksittain niiralan tullissa venäjän puolella kertokaa kuka tietää luin tapauksen karjalainen nimisestä sanomalehdestä
että oli ollut pitkät jonot näiten takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu