Enpä nyt tiiä mihin kategoriaan tämä kysymykseni kuuluu mutta joka tapauksessa, minkä ikäisten lasten antaisitte katsoa tuota suuren suosion saanutta putousta? Vaikka se on olevinaan koko perheen ohjelma niin ne jutut ovat aika usein sen verran härskejä (alapää, seksi yms) etten viitsisi ainakaan alle 7-vuotiaan katsoa.
Minun lapsipuoleni on 6 vuotias ja äitinsä luona hän ilmeisesti saa katsoa putousta muttemme mieheni kanssa viitsisi antaa katsoa kun tuon ikäisenä kuuntelee ihmeen tarkkaa kaikkea ja toistelee kaikkee vaikkei edes ymmärrä mitä on puhuttu. Esimerkkinä yhdessä jaksossa puhuttiin seksistä ja totta kai tuli kysymys "mitä se seksi on". Yritä sitten kiertää kysymys tai keksiä joku vastaus.
Tämä on sitten mielipide kysymys ja mielipiteensä kaikilla, ei tarvitse alkaa haukkumaan tiukkapipoiseksi tai ankaraksi jos en mielellään anna katsoa ohjelmaa mikä ei minun mielestäni sovellu perheen pienimmille :) Sama juttu salkkareiden kanssa, mutta siinä taitaakin olla ikäsuositus 7 v.
lapset ja putous
saako katsoa
1
187
Vastaukset
- päätä itse
Se on sinun oma asiasi vanhempana. Meidän perheessä 7v siskoni kyllä saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676494Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023011Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021835Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am471566Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111280Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m81164- 141153
- 541110
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751043- 171040