Yariskuskit hermoraunioita

Sain turpiin yaris..

Olen pannut merkille yariskuskien herkät hermot. Syytä en tiedä, mutta johtuuko se autosta vai mistä? Autohan sinällään pitäisi olla varsin mainio kauppakassi.

12

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Virkaveljesi

      Oletko ammatiltasi PSYKIATRI ?

    • Naurava komistus

      Herkästi Yariksissa ja isommissakin tojoissa tuntuu kaukovalot välkkyvän, kun sporttisesti Audilla (=LAATUAUTOLLA) kurvaa ohi.

    • köntsät housuissa

      Toyotaa ajaessa on väistämättä köntsät housuissa.

    • tonnikeiju 145 kg

      passka on lahkeessa himpuhtihtaroivalla autistimiehellä, kun tonnikeiju nousee yariksesta nyrkit supussa

      • Lihaksikas audikundi

        Kyllähän siinä nauraessa meinaa sonnat housuun valahtaa, kun läskiperse äheltää itsensä pihalle pienestä yariksesta.


      • tero versos
        Lihaksikas audikundi kirjoitti:

        Kyllähän siinä nauraessa meinaa sonnat housuun valahtaa, kun läskiperse äheltää itsensä pihalle pienestä yariksesta.

        Mulla hauviksen läpimitta 12 cm pane parremksi sitä paitsi mulla verso s.


    • auto ,pröystäilyyn ?

      Autovalitaan tarpeen mukaan ja varallisuuden, Auto ei saa olla itsetunnonkorjailua varten. Aivan sama millä ajaa audi , Mersu , toyota, pösö ,ford, mazda tai muunmerkkinen. Yaris, ei vaikuta eriteitten tulemisiin tai yleensäkään itsetuntoon.

    • voi *********

      No nyt se tunki jo nyrkit ****************** puun...

    • A:sta B:hen

      Vanhalla Yaris Versolla ajellessa huomaa, että vaikutus isommilla lotjilla ajaviin on sama kuin jos olisi autokoulun valkoinen kolmio perässä. Johtunee siitä, että tällä mallilla ajaa paljon kodinhoitajat ja eläkeikäiset papat.

      Muuten en valittaisi, mutta ikävä kun joka valoissa on aina yksi elvis tunkemassa rinnalle ja ohi. Varsinkin ruuhka-ajan ulkopuolella tykkään ajaa 20 km/h yli rajoituksen. Mutta kun aina on joku sankari kiihdyttämässä vasemmalta kaistalta, ja sitten eteen hidastelemaan. Ja kyllä, juuri audikuskit harrastaa tätä eniten. Mikä tieto tuskin tuli yllätyksenä kenellekään. Paitsi audikuskeille.

    • The Köle

      Vain nyhvelöt ajaa Yariksilla.

    • yariksellapääsee

      Yaris Verso, kohta 300 tkm mittarissa. Ei kertaakaan jättäny tielle. Aivan paskat ajo-ominaisuudet ja melua on kuin suihkukoneessa mutta toimii kuin singeri.

      • peruspirssejä ne on

        sepäse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      146
      10927
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      266
      4773
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      178
      4079
    4. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      61
      3766
    5. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      39
      3583
    6. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      186
      3574
    7. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      99
      3436
    8. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      86
      3217
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      69
      1884
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      206
      1821
    Aihe