Hei, haluaisin tietää mistä saisi halvalla tukkuhintaan, ilman että postikulut olisivat 10 euron luokkaa (vaan mahdollisimman edullisesti.)
-liilavärikynä
Ilmakiväärin luodit, 4.5 mm
8
526
Vastaukset
- CSS BF3 BF4 CS:GO ☺
Ostanko mieluummin logitach g430 headsetin vai Steelseries siberia V2.
- ultimateofftopic
Siperiat on paremmat. saat 70€ tb p11, ne on mun mielestä parhaat
- pluuplaik☺
ultimateofftopic kirjoitti:
Siperiat on paremmat. saat 70€ tb p11, ne on mun mielestä parhaat
Onko ne kestävät ja ostanko verkkokauppa.comista vai jimmssistä?
- -Juhani-
Mahdollisimman edullisesti ilma-aseiden luoteja saa menemällä pariin lähimpään niitä myyvään kauppaan ja ostamalla sieltä mistä saa halvimmalla.
Ilma-aseiden luodeissa ei ylipäätään ole edullisemmassa päässä variaatiota. Periaatteessa Motonet ja vastaavat voivat myydä kiinalaista paskaa 2 euroa / 500 kappaletta ja jotain Gamoa sitten hintaan 5 euroa / 500 kappaletta.
Kummankaan ostamisessa ei ole hirveästi järkeä, koska ei niillä oikein osu mihinkään.
Paremmat luodit maksavat halvimmillaan noin 8 euroa / 500 kappaletta. Isommissa kalibereissa, .22 / .25 hinta nousee ja valikoiman laajuus supistuu. Joku erittäin laadukas .25 kaliberinen pallopää on Suomessa jo melkein tuntemanton ihme. Muutamasta aseliikkeestä löytyy.
Jos haluat 4,5 millisenä hyvää yleiskäyttöistä luotia, niin suosittelisin JSB Exactia peruspainossa 8.44 grainia. Tätä myydään mm. FX Extreme merkkisenä 4,5 millisenä. Kyseessä on sama luoti.
Tietysti jos kyseessä oikea 10 metrin ilmakivääriammunta tauluun kunnon aseella, niin sitten joku H&N:n tai RWS:n 4,5 millinen wadcutteri on hyvä valinta.
Kaikki edellä mainitut 4,5 milliset maksavat sen 6-10 euroa / 500 kappaletta, ostopaikasta ja luodista riippuen. Ei niitä oikein halvemalla tahdo saada.
No, tietysti Euroopasta, (Saksa, Tsekki) tilaamalla esim. 20 rasia, elikkä 10 000 luotia kerralla, niin sitten voi rasian hinta muutaman euron tippua. Siihen tulee toki sitten joku 25 euroa postikuluja, joten eipä hirveästi kannata yksittäisenä ostoksena.- -Hajuni-
Missä vaiheessa tää muuttu ilma-ase palstaksi? Tämä on airsoft palsta, airsoft aseilla ammutaan 6mm kuulia, ei 4,5mm rautapalleja.
- mitä vittua?!?!
-Hajuni- kirjoitti:
Missä vaiheessa tää muuttu ilma-ase palstaksi? Tämä on airsoft palsta, airsoft aseilla ammutaan 6mm kuulia, ei 4,5mm rautapalleja.
Ilma kiväärit on samoja kuin airsoftaseet .niillähän voi ampua suoraan rautapallin kaverin naamaan :D
- ahlamsahlam
-Hajuni- kirjoitti:
Missä vaiheessa tää muuttu ilma-ase palstaksi? Tämä on airsoft palsta, airsoft aseilla ammutaan 6mm kuulia, ei 4,5mm rautapalleja.
Ja koska S24:ssä ei ole ilma-ase palstaa. Siitä oli jo joskus pari vuotta sitten kovaa keskustelua.
- Eetu.rautavirta
Motonetissa kyllä myydään 500 kpl rasia halvimmillaa 6€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617