nirso villakoira

emäntä

Hei!
Meillä tosi nirso ja huonosti syövä villakoira.. Onko millaisia kokemuksia muilla??
Tämä herra syö vaan tiettyä koiranmakkaraa, jos aina sitäkään ja raakaa jauhelihaa Todella harvoja nappulalajeja joskus ja silloinkin jos on ollut ensin koko päivän niihin koskematta. Syö sitten usein ruokansa yöllä pois lopulta, jos silloinkaan, välillä joudun heittämään pois kun mennyt jo pahaksi..Aattelin että pitäiskös ruveta ostamaan sisäelimiä kauppahallista sille..
Olen kokeillut oikeaoppista syöttämistä että otan ruokakupin pois kokeilun jälkeen jne. mut tuo koira varmaan pyörtys kupin viereen, kun ei vaan kelpaa.. Mielestäni en painostakkaan millään lailla, normaalitoimi kun kuuluis olla, mut huolestuttaa vähän..Kotiruokaa se syö jonkun verran, mutta on aika hoikka poika. Ulkoilee ihan reippaasti ja leikkii. Nyt alkanut silmät rähmiä, mut oiskohan pakkasen ja viiman tekosia..
Kertoilkaa nirsojen koirien kokemuksia tai keinoja..

1

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • j4289u 8nu

      koira pärjää hyvin 1-2pvää syömättä, ja sen jälkeen kyllä kelpaa se mitä annetaan.
      Älä ala tarjoamaan herkkuja, sen jälkeen odottaa niitä aina!
      Ja koira voisi joutua tekemään jtn jonka jälkeen saa ruoan palkinnoksi, ja istuta hetken kun olet laittanut kupin lattialle ja kupille saa mennä vasta kun annat luvan. jos ei kelpaa, kuppi pois! Etkä anna sitä uudelleen hetken päästä vaan vasta kun on seuraava ruoka-aika, ja jos ei silloinkaan kelpaa, kuppi pois. Jos ei parissa pvässä toimi, sitten vasta voit huolestua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      169
      6127
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4663
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      50
      4426
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4269
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2662
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2172
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1652
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      131
      1534
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1453
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1318
    Aihe