Hei!
Meillä tosi nirso ja huonosti syövä villakoira.. Onko millaisia kokemuksia muilla??
Tämä herra syö vaan tiettyä koiranmakkaraa, jos aina sitäkään ja raakaa jauhelihaa Todella harvoja nappulalajeja joskus ja silloinkin jos on ollut ensin koko päivän niihin koskematta. Syö sitten usein ruokansa yöllä pois lopulta, jos silloinkaan, välillä joudun heittämään pois kun mennyt jo pahaksi..Aattelin että pitäiskös ruveta ostamaan sisäelimiä kauppahallista sille..
Olen kokeillut oikeaoppista syöttämistä että otan ruokakupin pois kokeilun jälkeen jne. mut tuo koira varmaan pyörtys kupin viereen, kun ei vaan kelpaa.. Mielestäni en painostakkaan millään lailla, normaalitoimi kun kuuluis olla, mut huolestuttaa vähän..Kotiruokaa se syö jonkun verran, mutta on aika hoikka poika. Ulkoilee ihan reippaasti ja leikkii. Nyt alkanut silmät rähmiä, mut oiskohan pakkasen ja viiman tekosia..
Kertoilkaa nirsojen koirien kokemuksia tai keinoja..
nirso villakoira
emäntä
1
566
Vastaukset
- j4289u 8nu
koira pärjää hyvin 1-2pvää syömättä, ja sen jälkeen kyllä kelpaa se mitä annetaan.
Älä ala tarjoamaan herkkuja, sen jälkeen odottaa niitä aina!
Ja koira voisi joutua tekemään jtn jonka jälkeen saa ruoan palkinnoksi, ja istuta hetken kun olet laittanut kupin lattialle ja kupille saa mennä vasta kun annat luvan. jos ei kelpaa, kuppi pois! Etkä anna sitä uudelleen hetken päästä vaan vasta kun on seuraava ruoka-aika, ja jos ei silloinkaan kelpaa, kuppi pois. Jos ei parissa pvässä toimi, sitten vasta voit huolestua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899