JFK - Penn Station

asdsdasdsadsadsadasd

Eli mites tuolta finskin käyttämästä terminaali 8:sta nyt tosiaan penn stationille yksittäinen matkaaja helpoiten pääsee? Tai siis helpohkosti ja halvalla kun taksi yksin turhan tyyris. Oon saanut niin monia toinen toisiaan vastaan todistavia ohjeita että olen enemmän sekaisin kuin ennen kuin asiaa lähdin selvittämään!

Kiitollinen olisin ohjeista siis.

5

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kasnäin

      AirTrainilla Jamaican metroasemalle mistä E metrolla Penn Stationille. Helppoa kuin heinän teko.

    • asdsadsadsadsadsad

      Kiitokset! Nyt oli sopivan ytimeekkäästi ja lyhyesti että eiköhän nyt ole selvää:)

      Ja käsittääkseni kortilla voi maksaa? Dollarin dollaria ei ole matkassa kun tulen muilta kaukomailta ja vain sikäläistä valuuttaa ja euroja löytyy (ja kentällä vaihtaessa yleensä nyhtävät kivasti välistä). Tosin kaipa sieltä kentältä heti pankkiautomaattejakin löytyy niin voisi visalla nostaa.

    • MieMittääTiiä

      Saanen hypätä ketjuun mukaan? Eli toisena vaihtoehtonahan täällä netissä mainitaan LIRR? Onko tuossa suuri ero ottaako tuon metron vaiko LIRR-junan? Määränpäänä minullakin Penn tai tarkemmin hotelli, joka sijaitsee siitä muutaman sadan metrin päässä.

      Itse mietin tätä lähinnä siltä kantilta että itselläni mukana tulee olemaan isohko matkalaukku, jonka kantaminen rappusissa jne ei ongelma mutta mietin kumpaanko kulkuvälineeseen tuollaisen kanssa on parempi mennä olematta liikaa muiden tiellä jne?

    • nyc

      LIRR on nopeampi kuin metro ja asema lentokentällä lähempänä. Voi olla helpompi vaihtoehto ison matkalaukun kanssa, joskin itse olen taiteillut metrossa ison matkalaukun, rinkan ja repun kanssa eikä se näyttänyt ketään häiritsevän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe