Onko lähellä hyvää ruokakauppaa? Mitä kivoja ruokapaikkoja? Kummalle rannalle lyhyempi matka. Ja kertoa saa hyviä vinkkejä. Ollaan menossa 23.5. 2 viikkoa;))
Isabella
helkky1
9328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Isabellan lähellä on pieni mutta ihan riittävä ruokakauppa. Matkaa ehkä 300-500m. Isabella on ns itäisen rannan puolella joten siihen on lyhyempi matka. Meidän perhe vietti 2 viikkoa Isabellassa enkä toista kertaa menisi. Loma oli ihan onnistunut mutta Isabella on huonoin hotelli missä olemme ikinä olleet. Uima-allas tosi pieni, henkilökuntaan kuuluva Ali todella ärsyttävä, ja hotelli on kaukana kaikesta/keskustasta. Jos ei ostettu heidän palvelujaan, Ali oli töykeä. Lisäksi hotelli oli täynnä suomalaisia, muutamien kännisten pariskuntien örveltämistä piti kuunnella. Emme itsekkään kuppiin sylje mutta sitä kännäystä ei jaksa katsoa lomareissulla.
Jos mahdollista..kannattaa vaihtaa vielä hotellia. Tämä toki meidän kokemus mutta ikinä en menisi enään Isabellaan toista kertaa.
ja vielä lisäys, emme ole todellakaan mitään vaativia/tarkkoja. Olemme vähään tyytyväisiä emmekä valita vähästä. Mutta Isabella oli pettymys.
Huoneet olivat siistit ja ne siivottiin usein.
kannattaa vaihtaa hotellia vielä jos mahdollista...useasti reissanneena isabella ehdottomasti kauhein hotelli...omistaja koittaa pitää väkisin hotellissa ja jos poistuit sieltä jonnekkin niin tuli nyrpeitä ilmeitä...
Olen samaa mieltä kuin edellisetkin, että ei kannata mennä Isabellaan. Se on kaukana kaikesta ja hankalan kulkuyhteyden päässä kaikesta. Ja koska hotelli itsessään ei ole kovin kaksinen, niin sielläkään ei viitsi pahemmin aikaansa kuluttaa. Vielä ehditte vaihtaa lähemmäksi rantaa ja palveluja, nautitte lomastanne varmastikin paljon enemmän.
Olimme Aurinkomatkojen Primera hotellissa. Se on paljon parempi kuin Isabella, hieman kalliimpi mutta esim Al inclusiven saa edullisesti. Primera on kävelymatkan päässä keskustasta. '
Ei kannata pilata 2 viikon lomaan ihanassa Alanyassa huonolla hotellilla :)
Miten oli Primeran palvelutaso Isabellaan verrattuna, toimiko All Inclusive hyvin ? Entä allapuoli kun valokuvista ei oikein saa kuvaa siitä?
Primera on paljon lähempänä keskustaa. Huoneet olivat siistimmät ja all inclusive oli tosi hyvä. Toimi moitteettomasti.
Primeran henkilökunta antoi olla ihan rauhassa, eivät tuputtaneet mitään ja olivat todella ystävällisiä. Allasalue ei hirveän iso mutta isompi kuin isabellassa.
Kiitos asiallisesta vastauksesta. Matka varattuna ja odotus on kova.
Muutama viikko ja pääsemme katsastamaan Primera hotellia.
Miekki olin Isabellas viime vuon. Tav ree sopista tuli ostettuu menovettä. Kyll se ruottin puolen ranta on paremp ko suomen. Vois jiskus lähtee uusikskin. Täst turust ko on nii helppo lähtee mihin vaan. Sen ko vaa lähtee ja sillee.