Pitääkö noi jutut Riot-e:stä paikkansa?

ihmettelijä

Nyt on se Riot-e -leffa tapetilla. Kaikenlaisia juttuja ryhmäseksiorgioista toimistolla ym. sekoiluista kuulunut(esim tuoreen Citylehden juttu). Pitääkö ne tosiaan paikkansa? Seuraako kukaan ex-Riot-e-läinen tätä ryhmää?

7

4675

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toki

      ryhmät on tai oli tosi asia. harvoin kuitenkaan naisia oli mukana, eli sellaista poika painia :)

      • ihmettelijä

        Seksiorgioista en osaa sanoa, mutta muuten
        pitää paikkansa. Tuollaista se IT-kuplan
        aikakausi oli. Kavereilla oli vain tarkoitus bailata, typerät sijoittajat Nokia mukaanlukien menettivät rahansa.

        Pikkurahoja pojat kuitenkin hummasivat. Sonera poltti samaan aikaan hieman toisenlaisia summia.
        Eikä saanut aikaan edes kunnon bileitä.


      • IT pappa
        ihmettelijä kirjoitti:

        Seksiorgioista en osaa sanoa, mutta muuten
        pitää paikkansa. Tuollaista se IT-kuplan
        aikakausi oli. Kavereilla oli vain tarkoitus bailata, typerät sijoittajat Nokia mukaanlukien menettivät rahansa.

        Pikkurahoja pojat kuitenkin hummasivat. Sonera poltti samaan aikaan hieman toisenlaisia summia.
        Eikä saanut aikaan edes kunnon bileitä.

        Onneksi olin hypessä mukana! Sääliksi käy näitä uusia "seksikkäälle" it-alalle tulevia. Perusduuniin päätyvät eikä seksistä tietoakaan.


    • uutinen
    • kostaja

      Älkää menkö katsomaan Riot-E dokumenttia se on täyttä huijausta. Tunnen monia Riot-E työntekijöitöä ja he ovat kertoneet, että heidät oli huijattu elokuvaan eivätkä kuvaajat olleet kertoneet että kuvauksia esitetään julkisesti! Heitä oli siis kuvattu salaa! asiasta on tehty jo valitus elokuvahallitukseen koska yhtä kaveria oli väitetty elokuvassa transvestiitiksi eikä hän ole! Muutenkin elokuvassa sanotut asiat ovat keksittyjä ja haastatteluja on leikelty siten, että saisi käsityksen että Riot-E työntekijät myöntäisivät että ovat olleet mukana näissä alaston kohtauksissa vaikka todellisuudessa sanoivat ettei mitään ollut tapahtunut. Lisäksi elokuvan kuvaajat olivat naamioituneet ja esiintyneet amerikkalaisina, millä oli yritetty hämätä Riot-E työntekiojöitä.

      Itse en ainakaan tuollaiseen huijaukseen rahojani laita. Lisäksi elokuvan kuvaajat ovat itse pihistäneet miljoonia euroja Riot-E rahoja jolla filmi oli tehty.

      • Hehee

        Jos dokumenttia tehdessä huijattiin niin huijattuina oli ainakin huijaajia... hehheh! Taisi olla Riot-E:n entinen työntekijä kehissä viime viestissä...

        Hyvähän se dokumentti oli ja suosittelen sitä kaikille!


    • gabi

      Leffaa vastaanhan on nostettu kova vastustus ja ainakin Osku Pajamäki on jo pitkään kampanjoinut useille toimittajille elokuvaa vastaan ja eräs entinen riotin "pomo" oli kuulemma leuhkinut maksaneensa Bisnes-lehden päätoimittajalle että kirjoittaisi elokuvasta jutun joka pilaisi sen tekijöiden mainetta. Joten jotain perää jutuissa täytyy olla vai onko kaikki vain taitavaa mainostusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      223
      6975
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      42
      1259
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1052
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      891
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      48
      845
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      61
      837
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      804
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      791
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      756
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      733
    Aihe