Pitääkö noi jutut Riot-e:stä paikkansa?

Nyt on se Riot-e -leffa tapetilla. Kaikenlaisia juttuja ryhmäseksiorgioista toimistolla ym. sekoiluista kuulunut(esim tuoreen Citylehden juttu). Pitääkö ne tosiaan paikkansa? Seuraako kukaan ex-Riot-e-läinen tätä ryhmää?
74862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ryhmät on tai oli tosi asia. harvoin kuitenkaan naisia oli mukana, eli sellaista poika painia :)

Äänestä
  • Seksiorgioista en osaa sanoa, mutta muuten
    pitää paikkansa. Tuollaista se IT-kuplan
    aikakausi oli. Kavereilla oli vain tarkoitus bailata, typerät sijoittajat Nokia mukaanlukien menettivät rahansa.

    Pikkurahoja pojat kuitenkin hummasivat. Sonera poltti samaan aikaan hieman toisenlaisia summia.
    Eikä saanut aikaan edes kunnon bileitä.

    Äänestä

  • ihmettelijä kirjoitti:

    Seksiorgioista en osaa sanoa, mutta muuten
    pitää paikkansa. Tuollaista se IT-kuplan
    aikakausi oli. Kavereilla oli vain tarkoitus bailata, typerät sijoittajat Nokia mukaanlukien menettivät rahansa.

    Pikkurahoja pojat kuitenkin hummasivat. Sonera poltti samaan aikaan hieman toisenlaisia summia.
    Eikä saanut aikaan edes kunnon bileitä.

    Onneksi olin hypessä mukana! Sääliksi käy näitä uusia "seksikkäälle" it-alalle tulevia. Perusduuniin päätyvät eikä seksistä tietoakaan.

    Äänestä

Älkää menkö katsomaan Riot-E dokumenttia se on täyttä huijausta. Tunnen monia Riot-E työntekijöitöä ja he ovat kertoneet, että heidät oli huijattu elokuvaan eivätkä kuvaajat olleet kertoneet että kuvauksia esitetään julkisesti! Heitä oli siis kuvattu salaa! asiasta on tehty jo valitus elokuvahallitukseen koska yhtä kaveria oli väitetty elokuvassa transvestiitiksi eikä hän ole! Muutenkin elokuvassa sanotut asiat ovat keksittyjä ja haastatteluja on leikelty siten, että saisi käsityksen että Riot-E työntekijät myöntäisivät että ovat olleet mukana näissä alaston kohtauksissa vaikka todellisuudessa sanoivat ettei mitään ollut tapahtunut. Lisäksi elokuvan kuvaajat olivat naamioituneet ja esiintyneet amerikkalaisina, millä oli yritetty hämätä Riot-E työntekiojöitä.

Itse en ainakaan tuollaiseen huijaukseen rahojani laita. Lisäksi elokuvan kuvaajat ovat itse pihistäneet miljoonia euroja Riot-E rahoja jolla filmi oli tehty.

Äänestä
  • Jos dokumenttia tehdessä huijattiin niin huijattuina oli ainakin huijaajia... hehheh! Taisi olla Riot-E:n entinen työntekijä kehissä viime viestissä...

    Hyvähän se dokumentti oli ja suosittelen sitä kaikille!

    Äänestä

Leffaa vastaanhan on nostettu kova vastustus ja ainakin Osku Pajamäki on jo pitkään kampanjoinut useille toimittajille elokuvaa vastaan ja eräs entinen riotin "pomo" oli kuulemma leuhkinut maksaneensa Bisnes-lehden päätoimittajalle että kirjoittaisi elokuvasta jutun joka pilaisi sen tekijöiden mainetta. Joten jotain perää jutuissa täytyy olla vai onko kaikki vain taitavaa mainostusta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä kirjoitti:

Nyt on se Riot-e -leffa tapetilla. Kaikenlaisia juttuja ryhmäseksiorgioista toimistolla ym. sekoiluista kuulunut(esim tuoreen Citylehden juttu). Pitääkö ne tosiaan paikkansa? Seuraako kukaan ex-Riot-e-läinen tätä ryhmää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu