Kuka se on?
Kuka se on se yksi kurppa?
tiettääkö kukkaa?
9283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikkihan sen tietää.
Meinaatteko tätä Hyrynsalmelaista perussuomalisten edustajaa. Häpeäpilkku koko puolueelle.
Minkälaista tuo olisi seuraavalla kerralla kannatus? Onko herra muuten ajatellut siirtyä vihreisiin? Siihen sakkiin sopisi paremmin, jos heterohommat eivät niinkään kiinnosta.
up
-
Hieno homma tuo esan siirtyminen vihreísiin, sitten kommareihin ja lopuksi Hallan paliskuntaan Poroisännnäksi.
Ei ole nyt mistään kainuulaisesta kyse!
Se oli varmaan kirjailija Heikki Turusen kirjassa Simpauttaja mainittu se KURPPA!
ÄLKÄÄTTEN SOTKEKO KAINUULAISIA TÄHÄN OLLENKAAN.
Kyllä se oli Simpauttajassa se kurppa mainittuna. Onko se muuten jokin lintulajikin....enpä muista, ehkä joku outo lintu
Todella hieno homma, varsinkin siirtyminen poroisännäksi! Isot kumpparit jalkaan, että mahtuu poron takajalat samaan kenkiin, ettei poro vaan pakene! Vuoden päästä Hyrskällä olisi Suomen suurin porotokka ja kaikki isänsä näköisiä!