ostokset ja vaatteet

gambiaaan

Saako Gambiasta ostettua kesävaatteita, rantaläpsykkäitä jne. en jaksaisi kantaa mukana ja thaimaanan olen aina lähtenyt meilkein tyhjällä laukulla, ostanut paikanpäältä kaiken ja jättänyt loman lopuksi vaikka siivoojalle. myös aurinkolasit olisivat hakusessa, saako sieltä halpoja ettei olisi väliä vaikka rikkoontuu tai hukkaantuu.

Tehdäänkö Gambiassa hiustenpidennyksiä/tuuhennuksia esim sineteillä?

Ei tiedä yhtään mitä odottaa matkalta, eka kertaa afrikkaan.. :)

Kiitos jo etukäteen asiallisistä vastauksista :)

1

268

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gambia forever!!

      Gambiasta saa ostettua kesävaatteita. Serekundaan kannattaa mennä ostoksille sieltä löydät myös aurinkolasit ja rantaläpyskät :D Kannattaa kuitenkin otta omia vaatteita mukaan ja varsinkin jotain lämmintä kuten villatakki ja farkut sillä siellä on kylmä illalla ja yöllä. Aurinkolasit maksaa noin 75 dalasia eivät ole tietenkään aidot mutta hyvältä näyttää :D. Gambiassa tehdään myös husten pidennyksiä ja pidennykset ovat halpoja paketti hiuspidennyksiä maksaa 75 dalasisita ylöspäin.
      Toivottavasti matkastasi tulee mukava!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe