Miksi basenjille on palsta

dfgdfgfddf

Miksi basenjille on oma palsta, kun ei ole keskustelua nimeksikään...

4

1119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarpeellinen palsta

      Tämä on niille, joilla on jotain asiaa basenjeista. Asiattomat käyttävät basenjiyhdistyksen palstaa, jolla asialliset saavat sakinhivutusta ja kasvattajaklikin haukkumista. Juu, basenjiharrastajat haukkuvat, vaikka basenjit eivät.

      Hyvä siis olla olemassa.

    • Siis mitäh?
      Basenjeja omistavat ovat ymmärtääkseni lähes kaikki basenjiyhdistyksen jäseniä. Emmekä me hauku. Emmekä ole asiattomia. Itse ainakaan en ole.

    • tinamuuri

      No höh. Lähes puoleen vuoteen en ole täällä vieraillut, vaan samat viestit nököttävät basenjikeskustelussa edelleen samalla omalla paikallaan. Mitä järkee ylläpitää tätä sivustoa, kysyy tiinamuori

    • Tinamuurin ei pitäisi allekirjoittaa viestiään Tiinamuorina, kun ei kerta ole Tiinamuori. Ettäs tiedät:-))

      Samaa mieltä kuitenkin tästä sivustosta, tavallaan. Oli tosi ikävää, että keskustelu basenjeista täällä kuihtui lähes alkuunsa. Aikoinaan, yli kymmenen vuotta sitten tarjouduin toimimaan ns. sheriffinä basenjikeskustelussa. Jostain syystä eivät halunneet minua, vaan ottivat jonkun muun. En edes muista kenet, enkä edes tiedä, kuka se tällä hetkellä on. Minulla olisi ollut halua ylläpitää positiivista ja tietoa välittävää keskustelua basenjeista täällä Suomi24-keskusteluissa. Nykyään minäkin vierailen täällä ainoastaan about kerran kahdessa vuodessa. Että se siitä sitten.

      Voin kuitenkin taata, että Suomen Basenjit on täysin luotettava sivusto, ja ottakaa yhteyttä sieltä löytyviin kasvattajiin, mikäli haluatte kysyä mitä tahansa basenjeihin liittyvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      58
      5465
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      172
      4421
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      3852
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      38
      3436
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3411
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      53
      3199
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      10
      2970
    8. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      25
      2607
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      46
      2287
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      39
      2236
    Aihe