Onko teillä kissanpentuja jotka puree ja raapii?

kisulirakas

No meillä on yksi kissanpentu joka on nimeltään Poju.Se puree ja raapii ja syö tosi paljon! Laittakaa videoiota tähän keskusteluun mutta kissoista mielellään.kKissat on ihania seuraeläimiä. Meidän kissat on aina tapellut. Kirjottakaa jotain vinkkejä kissanpennun hoitamiseen.

1

957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kissanpennut on tosi leikkisiä ja kissanpennut haluaa oppia aika paljon kuin meillä ihmisillä lapset. Kannattaa aina seurata pentuja. Kissanpennut ovat todella leikkisiä ja siksi kannattaa katsoa ovien lähettyvillä pentua ettei jää oven väliin. Jos pentu jää väliin kannattaa tutkia pentu ja vaikka olisi kunnossa niin kannattaa vielä viedä se eläinlääkärille tutkittavaksi. Kissalla voi olla silti vaikka on kunnossa niin siitä saattaa jäädä murtumia vaikka ei huomaisikaan. Kissanpentu kannattaa opettaa hiekkalaatikolle ja ainakin sanomapaperille. Kissan kanssa kannattaa leikkiä ja jos kissa puree varpaita ja sormia se maistelee ja kokeilee että mitäs nyt tapahtuu jos tästä puraisis. Mulla on kanssa yksi kissa joka on syönyt paljon. Se ei ollut muutenkaan kovin iso kissanpentu kun oli nuorin. Kumminkin nykyään se on jo aikuisenakin isompi. Aikuisena kissan painoa voisi seurata kumminkin. Ei muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      44
      2614
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2010
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      89
      1704
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      162
      1309
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      68
      1260
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      51
      1137
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1092
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1066
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      72
      1023
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      32
      977
    Aihe